رئيس بنياد فريمان
شهدا از دورترین روستاها خود را به جبهه ها رساندند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۲
رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران فريمان گفت: روستای های الیاتو، کلاته‌آخوند، چشمه سبز، باغ عباس، نهسک و چهارتکاب بسیار از مناطق جنگی دور هستند، اما شهدا این فاصله را پشت سر نهادن و خود را به جبهه ها رساندند.
 
به گزارش ايثار واحد خراسان رضوي، قاسم رشيد رحيم‌زاده پنج شنبه 18 مرداد با حضور در منزل شهیدان والامقام سیدرضا داوطلب، علی‌محمد مشهدی، علی‌حیدر غزنوی، صفرعلی صادقی و جانبازان غلامحسین دولتی، غلامحسین رضایی و محمدحسن امیری واقع در روستاهای الیاتو، کلاته‌آخوند، چشمه سبز، باغ عباس، نهسک و چهارتکاب با مادران، همسران شهيد و جانبازان سرافراز دیدار و ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدا گفت: والدين شهدا فرزنداني بهشتي و اهل صالح تربيت كردند و آنان را در اوج جواني و پختگي به ميدان نبرد حق عليه باطل فرستادند تا امروز ما با خيال آسوده و درامنيت كامل زندگي كنيم.
وي با بیان اینکه تربیت چنین فرزندانی برای هر خانواده‌ای سعادت دنیوی و اخروی را به همراه دارد، گفت: امروز ما عزت، امنیت و پیشرفت ایران اسلامی را مدیون فداکاری و از خودگذشتگی شهدا هستیم و خانواده شهدا الگوی افتخار میهن اسلامی هستند.
رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران ادامه داد: والدين و همسران شهدا حق بزرگي بر گردن ما دارند و بايد با احترام و تكريم آنان بخشي از زحمات آنان را جبران كنيم تا شرمنده شهدا نباشيم و همچنين به فكر تمام نيازهاي جانبازان سرافراز باشيم تا اينان كه با از دست دادن بخشي از وجود خود با مشكلات زيادي دست و پنجه نرم مي‌كنند، مشكلاتشان تا حد امكان حل شود.
گفتني است شهیدان والامقام سيدرضا داوطلب، علی‌محمد مشهدی، سیدجعفر امتی، غلام‌حیدر غزنوی و صفرعلی صادقی در 1336، 1350، 1350، 1332 و 1344 چشم به جهان گشودند و در 1367 جزيره مجنون، 1362 پنجوتن، 1365 شلمچه، 1361 سومار و 1363 ميمك به مقام رفيع شهادت نائل آمدند.
گفتنی است شهرستان فریمان 306شهید، 730 جانباز و 36 آزاده سرافراز را تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهاي پيام/

فرازی از وصیت نامه شهید صفرعلی صادقی:
ملت شهید پرور ایران شما مانند پروانه به دور امام ملت بگردید و لحظه‌ای از یاری او و انقلاب دست برندارید و دعا کنید تا خدا فرج امام زمان(عج) را نزدیک کند، کاری نکنید که خون شهدا به هدر برود که افرادی در قیامت حال پدر و مادر شهیدان و آن فرزندی که پدرش را از دست داده خواهد گفت: پدر من خون خود را ریخته است، آن وقت توجه نداشتید.ابوالفضل سالک  خبرنگار ايثار رضوي در شهرستان فريمان
کلمات کليدی: ایثار رضوی، فریمان، دیدار، خراسان رضوی، شهید، روستای الیاتو،
کد مطلب: 254836
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...