داخلی صفحه یزد خبر
 
بزرگداشت شهید محسن حججی و مرزبانان شهید مریوان در میبد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۲
مراسم بزرگداشت پاسدار مدافع حرم شهید محسن حججی و یازده مرزبان شهید مریوان در حسینیه شاهزاده علی اکبر برگزار شد.
بزرگداشت شهید محسن حججی و مرزبانان شهید مریوان در میبد
 
به گزارش «ایثار یزد» مراسم اولین سالگرد شهادت «محسن حججی» شهید مدافع حرم و یازده مرزبان شهید مریوان با حضور اقشار مختلف مردم شهرستان میبد در حسینیه  شاهزاده علی اکبر ده آباد برگزار شد.
حجت‌الاسلام علیرضا نجیمی دبیر ستاد جبهه فرهنگی مردمی انقلاب اسلامی یزد در این مراسم گفت: شهید حججی باید به‌عنوان دستاورد انقلاب اسلامی در همه عرصه‌ها ازجمله عرصه اقتصادی و ایستادگی در مقابل استکبار موردتوجه قرار گیرد.
وی افزود: شهید حججی دارای خلوص، ولایت مداری و روحیه انقلابی بود و اکنون این پرچم به دست جوانانِ مؤمن و انقلابی سپرده‌شده است.
حجت‌الاسلام نجیمی خاطرنشان کرد: شهید حججی مصداق بارز جهاد و کار جهادی است و زندگی او مملو از کار جمعی درراه اعتلای اسلام ناب محمدی بود.
وی تصریح کرد: شهدا در همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی می‌توانند به‌عنوان الگو برای ما به شمار می‌آیند، برای مثال می‌توان به استفاده از سیره شهدا و تأسی از رفتارهای ایشان در پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد که امروزه به‌عنوان یک تهدید جدی برای جوانان ما محسوب می‌شوند.
حجت‌الاسلام نجیمی در پایان با بیان اینکه شهدا می‌توانند در دسترسی به راهبردهای فرهنگی و اجتماعی نقش بسیار مهمی را ایفا کنند، اظهار کرد: جامعه به راهبردها و برنامه‌های درازمدت فرهنگی نیاز دارد که با توجه به نیاز نسل‌های آینده به معنویات، باید پیوندی مقدس را بین فرهنگ شهادت و معنویت و نسل‌های امروز و آینده ایجاد کنیم.
کد مطلب: 254842