داخلی صفحه اردبیل خبر
 
​یادواره 610 شهید والامقام شهرستان مشگین شهر برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۱
با مشارکت اداره بنیاد و با محوریت سردار شهید محمود بنی هاشم یادواره 610 شهید والامقام شهرستان مشگین شهر برگزار شد .
 
به گزارش ایثار واحد استان « اردبیل » ، سردار کریمیان روز پنج شنبه 18 مرداد 97 در یاواره 610 شهید والامقام شهرستان مشگین شهر با تجلیل از مقام والای شهدا و گرامیداشت یاد و خاطره مدافعان عزت و سربلندی میهن اسلامی و سردار شهید محمود بنی هاشم گفت:کار برای خدا از ویژگی های بارز شهداست . هدف شهدا پیروی محض از ولایت فقیه و دفاع از خاک ایران بوده و رمز ماندگاری آنها اخلاص در عمل است . پیام نهایی  شهدا این است  که یکدل باشیم و نسل جوان امروز را به ادامه راه شهدا و پیروی از ولایت ترغیب کنیم .
فرمانده سپاه استان آذربایجان شرقی با تاکید بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا اظهار داشت : برگزاری چنین یادواره هایی مصداق بارز زنده نگه داشتن راه شهدا و امام راحل است، شهدایی که محور اصلی زندگی آنان را عشق به خدا شکل می داد و خالصانه برای خدا کار می کردند،شهیدانی همچون بنی هاشم راه را به ما نشان دادند و در خط مقدم مبارزه با دشمنان اسلام بودند،شهدا محور باورهای ما هستند یعنی اینکه اگر بخواهیم به خدا نزیک و نزدیکتر باشیم باید با شهدا انس بگیریم و قدردان خانواده های آنان باشیم،
آزاده سرافراز دوران دفاع مقدس افزود:شهدا در آن روز های سخت جنگ تحمیلی درس اخلاق و جوانمردی و از خودگذشتگی به ما آموختند و هیچ وقت روحیه انقلابی خود را از دست ندادند و راهی که رهبرشان ترسیم کرده بود را طی کردند.
این یادواره با شکوه با حضور گسترده اهالی شهید پرور و انقلابی ، خانواده های معظم شهدا ، جانبازان و ایثارگران معزز ، امام جمعه ، فرماندار و فرماندهان نیروهای نظامی و  انتظامی مشگین شهر ، فرمانده سپاه استان، مشاورمدیرکل بنیاد و معاون فرهنگی بنیاد استان برگزار و تلاوت آیاتی چند از کلام ا.. مجید ،  خیر مقدم گویی ، مداحی و سینه زنی ، تجلیل از مادر گرامی شهیدان بنی هاشم ، از برنامه های اجرا شده در آن است .
 انتهای پیام ./
کد مطلب: 254847
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...