داخلی صفحه مرکزی خبر
 
معاون تعاون بنياد اراك :
برگزاری کلاس های آموزشی ویژه خانواده های معظم شهداء و ایثارگران
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۴
معاون تعاون بنياد اراك گفت: کلاس های آموزشی و مهارتی ویژه خانواده های معظم شهداء و ایثارگران اراک با موضوع بحران ميانسالي در اين شهرستان برگزار شد.
 
به گزارش ايثار واحد"استان مركزي" ،مجتبي خادمي در حاشيه كلاس بحران ميانسالي گفت:بنیاد شهد و امور ایثارگران به عنوان مجموعه ای خدوم و خدمتگذار تکریم خانواده های معظم شهدا و جانبازان را در سرلوحه وظایف خود دارد و در این راستا اجرای دوره های آموزشی و مهارتی از اهم رسالتهای جاری در این نهاد مي داند.
استاد دانشگاه بيان كرد: میانسالی توصیفی برای دوره‌ای از زندگی است که فرد از دوره جوانی وارد دوره تازه‌ میانسالی و پیری می‌شود. در این دوره هر فردی دستاوردها، اهداف و آرزوهایش را ارزیابی می‌کند اما ارزیابی آنچه گذشته و آنچه پیش رو است برای همه کار ساده‌ای نیست.
كاوه تصريح كرد: کسی که دچار بحران میانسالی می‌شود بسیاری از اهداف و آرزوهایش را خلاف آنچه تصور می‌کرده است می‌یابد و نسبت به آینده پیش رو نیز بسیار نگران است‎.‎هم زنان و هم مردان دچار بحران میانسالی می‌شوند و اغلب نگران این مساله هستند که پس از اینکه وظایف مادری‌شان تمام شود چه باید بکنند.
وي اظهار كرد: افکار و احساسات‌ را در جهت مثبتی به کار بگیرید. همه چیزهایی که شما را دچار بحران میانسالی می‌کنند لزوما بد نیستند. اگر از این تغییرات فکری آگاهانه و هوشمندانه استفاده کنید حتی نتایج بهتری به دست می‌آورید که برای بهبود رابطه و کارتان موثر است‎.‎
كاوه افزود:راه حل گذراندن دوره ميانسالي عبارتند از: از افکاری که آزارتان می‌دهند بیرون بیایید. با شروع فعالیت‌های جدید، آموزش مهارت‌ها تازه و سفر یا مطالعه برای خود جایگاه امن بسازید‎.‎  با خانواده درباره افکار و احساساتتان حرف بزنید. ازآنها کمک بخواهید و خود را در مقابل آنها احساس نکنید.
استاد دانشگاه در پايان گفت:حالا که درک بهتری از وضعیت خود پیدا کرده‌اید به خوبی می‌دانید که مشکلاتی که در رابطه‌تان به وجود آمده‌اند ممکن است واقعی نباشند و برآمده از بحران میانسالی باشند. در هر صورت حتی اگر مشکل حل نشده در رابطه دارید باید آن را صرف نظر از این بحران تازه حل کنید و راه حل درستی برایش پیدا کنید‎.
گفتني است صبح روز شنبه 20 مرداد 97 كلاس آموزش خانواده با موضوع بحران ميانسالي با حضور استاد دانشگاه و جانبازخانم كاوه و همسران شاهد و ايثارگر در كانون فرهنگي بنياد اراك برگزار شد
انتهاي پيام /
 
کد مطلب: 254875