داخلی صفحه زنجان خبر
 
​مشاور استاندار زنجان در امور ایثارگران:
معضل بیکاری، گریبان‌گیر جامعه ایثارگران نیز شده است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۹
مشاور استاندار زنجان در امور ایثارگران گفت: موضوع بیکاری یکی از مشکلات مهم کشور به‌شمار می‌آید که متاسفانه گریبان‌گیر جامعه ایثارگران نیز شده است؛ به‌ طوری‌ که در استان ۲۰۰ فرزند شهید بیکار و 2000 ایثارگر بیکار وجود دارد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سید اسماعیل خدایی در مراسم تجلیل از خبرنگاران برتر حوزه ایثار و شهادت استان زنجان، اظهار کرد: شهادت درجه‌ای بسیار رفیع است که شهید محمود صارمی یکی از شهدای عرصه خبرنگاری هستند که موجب افتخار جامعه خبرنگاری محسوب می‌شود که باید بدان بالید .
وی افزود: پرداختن به موضوع ایثار و شهادت توسط رسانه‌ها یکی از ضرورت‌های مهم کشور محسوب می‌شود، زیرا پرداختن به این موضوع حلال بسیاری از مشکلات کشور محسوب می‌شود .
خدایی تصریح کرد: موضوع شهادت یک بحث الهی است، ایران همواره عرصه‌های جهادی بسیاری را پشت سر گذاشته است که خروجی آن فرهنگ والای ایثار و شهادت بوده که باید رسانه‌ها در پاسداشت و تبیین این فرهنگ اهتمام ویژه‌ای بورزند .
مشاور استاندار زنجان در امور ایثارگران در ادامه یادآور شد: فرهنگ ایثار و شهادت نیاز مقطعی نیست، بلکه همواره ملت ایران نیازمند این فرهنگ والا هستند و مسئولان باید در صدد نشر آن به ابعاد مختلف جامعه باشند تا شاهد مرتفع شدن مشکلات کشور باشیم .
وی افزود: به عقیده من تنها راه خروج از مشکلات، بها دادن و زنده نگهداشتن فرهنگ ایثار و شهادت است که نیازمند اهتمام مسئولان در تک تک کرسی‌های مدیریتشان در کشور هستند .
خدایی، سلامتی جامعه را در گرو آزادی مطبوعات دانست و گفت: اگر خواهان یک جامعه سالم هستیم باید رسانه‌ای آزاد داشته باشیم تا بتوانند مطالب را با آزادی بیان کنند شجاعت و انصاف ضرورتی مهم است که باید یک خبرنگار در خود داشته باشد چه بسا بعضی جامعه خبرنگاری با چنبن مشکلاتی مواجه هستند.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه پرداختن به سهم  ۲۵ درصد ایثارگردان در مقوله اشتغال یکی از موضوعاتی است که در دولت تدبیر و امید به آن پرداخته شده است.
انتهای پیام/
 
 
کد مطلب: 254932