داخلی صفحه قم خبر
 
پرکاهی تقدیم به آستان کبریایی الله/تیرو ترکش ها ماموریت دارند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۸
​به گزارش ایثار به نقل از روزنامه شهر کریمه در بخش ستون شهید به خاطرات آسمانی ها با دو تیتر مجزا " پرکاهی تقدیم به آستان کبریایی ا..." و " تیرو ترکش ها ماموریت دارند" به گوشه ای از خاطرات دوران دفاع مقدس پرداخته است.
پرکاهی تقدیم به آستان کبریایی الله/تیرو ترکش ها ماموریت دارند
 

پرکاهی تقدیم به آستان کبریایی الله
در این ستون آمده است: شهیدی در گلزار شهدای علی بن جعفر قم دفن است که بر روی سنگ مزارش نام و نام خانوادگی ندارد و محل شهادتش عملیات بیت المقدس است خانواده اش را پیدا کردیم تا علت این کار را جویا شویم. برادر شهید گفت: برادرم در وصیت نامه اش نوشته بود بعد از شهادتم نام مرا بر سنگ مزارم ننویسید و بجای آن بنویسید پرکاهی تقدیم به آستان کبریایی ا... و هرچند که برای خانواده سخت بود ولی به وصیت برادرم عمل کردیم. این شهید بزرگوار شهید ابوالفضل حیدر زاده است.
تیرو ترکش ها ماموریت دارند
در مطلب دیگری از این ستون به گفت و گو با حسن سعادتمند از رزمندگان واحد تخریب و خاطره او از شهید اسماعیل حیدری اشاره شده است: در منطقه عملیاتی کربلای پنج صبح عملیات باید دژی که به میدان امام رضا (ع) منتهی می شد را پاک سازی می کردیم با تعدادی از بچه ها با مسئولیت حاج محمود نیکو صحبت پای دژ حاضر شدیم ابتدای کار حاج محمود رفت روی مین و پایش قطع شد مسئولیت گروه پاکسازی افتاد گردن اسماعیل حیدری در اینجا او را دیدم که شجاعانه و بدون ترس مشغول پاکسازی شد و بقیه در کنار او مشغول بودند وقتی گلوله های دشمن کنارمان می خورد رعب و وحشتی ایجاد می کرد که باعث درازکش بچه ها می شد اما اسماعیل اعتنایی به انفجارها نداشت و اعتقاد داشت تیروترکش ها ماموریتی دارند و اگر مامور باشند کسی تیر بخورد ، پس خواهد خورد به جرات می توان گفت حیدری از معدود کسانی بود که به مقام یقین رسیده بود .
 
 
کد مطلب: 254945
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...