داخلی صفحه همدان خبر
 
پیشرفت کشور درگرو سازش با دشمن نیست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۵
سردار نقدی در مراسم سومین سالگرد خاک‌سپاری شهدا گمنام بوستان مردم، در یاد بود شهیدان همدانی و حججی در همدان گفت: دشمن به خاطر شهادت طلبی مردم ناکام مانده است.
پیشرفت کشور درگرو سازش با دشمن نیست
 
به گزارش ایثار واحد همدان، جمعه 19 مردادماه مراسم سومین سالگرد خاک‌سپاری شهدای گمنام بوستان مردم و یادبود شهیدان همدانی و حججی در جوار مزار شهدای گمنام در پارک مردم شهرستان همدان برگزار شد.
سردار نقدی طی سخنانی ضمن گرامیداشت یاد شهدای گمنام و تجلیل از نقش سردار شهید همدانی و حماسه‌آفرینی شهید حججی گفت: گرفتاری ما امروز در کشور این است که برخی دوستی با ابرقدرت‌ها را راه‌حل مسائل می‌دانسته درحالی‌که این روحیه شهادت‌طلبی ماست که دشمن را ناکام گذاشته است.

وی با اشاره به جایگاه رفیع شهادت گفت: مقام شهید مقام بالا و رفیعی است به‌طوری‌که انبیاء الهی در روز قیامت به جایگاه آن‌ها غبطه می‌خورند.معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران بیان کرد: انسان‌هایی که راه و رسم شهادت را نمی‌دانند وقتی زور دشمن بر آن‌ها قوی می‌شود تسلیم می‌شوند ولی اگر در جامعه فرهنگ شهادت‌طلبی رواج یابد تسلیم شدن برای آن جامعه معنایی ندارد و دشمن راه تسلطی نخواهد داشت.
سردار نقدی برگزاری مراسم یادواره شهدا را اقدامی مناسب در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: بافرهنگ شهادت‌طلبی دشمن راهی برای نفوذ نخواهد داشت.
شایان‌ذکر است در سال 94 طی مراسم باشکوهی پیکرهای سه شهید گمنام در پارک مردم همدان به خاک سپرده شدند.

 
کد مطلب: 254955
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...