برگزاری یادواره‌ها راهی برای آشنایی نسل جدید با شهدا است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۴
مدیرکل بنیاد ایلام تصریح کرد: به‌ طور قطع یکی از روش‌هایی که با آن می‌توان نسل سوم و چهارم انقلاب را که رشادت‌ها و ازخودگذشتگی‌های شهدا و ایثارگران را ندیده و درک نکرده‌اند آشنا کرد، برگزاری یادواره‌های سرداران دفاع مقدس است.
برگزاری یادواره‌ها راهی برای آشنایی نسل جدید با شهدا است
 
به گزارش «ایثار»، مراسم گرامیداشت سردار جانباز جوزعلی نجفی، فرمانده نیروهای عشایر ایل های بزرگ ارکوازی و بولی در عملیات آزادسازی میمک در دوران دفاع مقدس با حضور سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام و سایر مسئولین استانی در سالن اجتماعات فنی حرفه‌ای ایلام برگزار شد.
رستمیان در این مراسم اظهار داشت: دوران دفاع مقدس ازجمله پرافتخارترین روزهای تاریخ اسلام و ایران عزیز و صحنه بروز و ظهور بارزترین نمونه‌ها از ایثار، شهامت و ازخودگذشتگی دلیرمردان و شیر زنانی است که خاطره رشادت و پایمردی آنان برای همه نسل‌ها و آیندگان باقی خواهند ماند ودرمیان آنان، یاد و خاطره فراموش ناشدنی عشایر غیور استان ایلام و فرمانده نام‌آشنای عشایر بسیجی مرحوم حاج جوزعلی نجفی می‌درخشد.
وی افزود: عشایر غیور استان در ۱۹ دی‌ماه ۱۳۵۹ بدون هیچ فرمان و یا دستوری تنها بااحساس تکلیف به وظیفه دینی و ملی خود و آتش به اختیار و با استفاده از امکانات بسیار اندک در عملیات غرورآفرین ضربت ذوالفقار توانستند ارتفاعات مهم و استراتژیک میمک را از دست دشمن متجاوز بعثی آزاد نمایند و به همگان ثابت نمودند که رمز پیروزی ایران اسلامی ایستادگی در برابر دشمن است و برای دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های خود نیازی به اجازه از ابرقدرت‌ها ندارند.
مدیرکل بنیاد ایلام تصریح کرد: به‌ طور قطع یکی از روش‌هایی که با آن می‌توان نسل سوم و چهارم انقلاب را که رشادت‌ها و ازخودگذشتگی‌های شهدا و ایثارگران را ندیده و درک نکرده‌اند آشنا کرد، برگزاری یادواره‌های سرداران دفاع مقدس است و با معرفی و تقدیر از این قهرمانان واقعی می‌توان آنان را به‌عنوان الگو به جوانان معرفی کرد تا سبک زندگی خود را با شهدا تطبیق دهند.  
رستمیان خاطرنشان کرد: با بزرگداشت یاد و خاطره شهدا می‌توان آنان را به‌عنوان الگوی واقعی شناساند و نسل جوان را به سمت ارزش‌های شهدایی ترغیب کرد و بابیان خاطرات دوران دفاع مقدس و ابعاد مختلف زندگی شهدا، ارزش‌های معنوی و فرهنگ شهادت را در جامعه ترویج داد.
وی اظهار داشت: نقش تعیین‌کننده و بی‌بدیل عشایر در هشت سال دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست و همان‌گونه که عشایر در آغاز جنگ با سلاح‌های خود در جنگ حضور یافته و در مقابل دشمن بعثی از کشورشان دفاع کردند، امروز نیز این عشایر حافظ و نگهبان انقلاب هستند.
لازم به ذکر است مرحوم حاج جوزعلی نجفی از بزرگان، خیرین و مصلحان استان بود که علاوه بر فعالیت‌های اجتماعی، فرماندهی بسیج مردمی و عشایری حماسه فتح میمک در 19 دی‌ماه سال 59 را در کارنامه خود دارد. این جانباز سرافراز در سن 74 سالگی دار فانی را وداع گفت.
انتهای پیام/
کد مطلب: 254966
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...