بخش عمده‌ای از عزت خود را مدیون فداکاری‌های آزادگانمان هستیم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۱
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی: توجه به نقش و سهم آزادگان عزیز در عزت و افتخارات کسب‌شده هشت سال دفاع مقدس بسیار مهم است چراکه ما بخش عمده‌ای از عزت و افتخار خود را مدیون فداکاری‌ها، جانبازی‌ها، دلاوری‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان و آزادگانمان هستیم.
بخش عمده‌ای از عزت خود را مدیون فداکاری‌های آزادگانمان هستیم
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی سید عابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی به مناسبت در پیش رو بودن 26 مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن و در راستای تکریم از خانواده‌های شاهد و ایثارگر به دیدار تعدادی از آزادگان استان رفت.
حسینی در این دیدارها گفت: هرگز نباید فراموش کرد که نقش آزادگان بسیار تعیین‌کننده بود و هست و اگر سهم و نقش ایشان را از عزت و افتخار ملی جدا کنیم این افتخار ناقص خواهد شد. بنابراین باید به این نکته توجه داشته باشیم که همان‌قدر که خود را مرهون و مدیون فداکاری‌های رزمندگانمان در عرصه نبرد می‌دانیم به همان میزان؛ آرامش، آسایش و اقتدار منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای خود و عزت و سرافرازی جهانی خودمان را نیز مدیون آزادگان عرصه‌های نبرد می‌دانیم.
حسینی در ادامه سخنان خود خطاب به همراهان گفت: تا آدمی اسارت و رنج‌های حضور در چنگال دشمن نانجیب را با همه وجود لمس نکند، نمی‌تواند متوجه شود که آزادگان ما چه کشیده‌اند. بسیاری از رنج‌هایی را که این بزرگان تحمل کرده‌اند نه خودشان عنوان کرده‌اند و حتی اگر بازگو کنند نیز ما قادر به درک آن نخواهیم بود.
وی ادامه داد: بی‌حرمتی‌ها، ناجوانمردی‌ها و نانجیبی‌های فراوانی از سوی دشمن بعثی نسبت به اسرای ما اعمال شد اما این عزیزان از امتحان بزرگ خود سرفراز بیرون آمدند و افتخار ابدی را برای خود و کشور به ارمغان آوردند.
حسینی در پایان گفت: ما همه می‌دانیم که آزادگان چه حماسه‌هایی آفریدند اما لازم است این غیرت و مردانگی را برای نسل جوان که جنگ را تجربه نکرده‌اند بازگو کنیم چراکه آن‌ها صاحب میراث این آزادگان هستند و اگر از این حقایق آگاه نباشند نمی‌توانند از امانت بزرگی که به دستشان سپرده‌شده است به‌خوبی پاسداری کنند.
 
کد مطلب: 254968
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...