داخلی صفحه قزوین خبر
 
رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس:
کنگره شهدا به دور از تشریفات و به صورت مردمی برگزار شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۴
قزوین- رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: کنگره شهدا باید با مشارکت همه مردم و خانواده شهدا و به دور از تشریفات برگزار شود تا تجلی وحدت و همدلی در جامعه باشد.
 
به گزارش خبرنگار مهر، شورای سیاست گذاری اجلاسیه کنگره ملی بزرگداشت ۳۰۰۰ شهید استان قزوین چهارشنبه شب با حضور سردار احمد حق طلب رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، زاهدی استاندار، داود محمدی و بهمن طاهرخانی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، سردار محمدرضا شاهرخی فرمانده سپاه صاحب الامر استان، معاونان استاندار و مدیران دستگاههای اجرایی در استانداری برگزار شد.
سردار احمد حق طلب در این نشست گفت: کنگره های استانی و قشری با مشارکت مردم در سراسر کشور برگزار می شود که حرکتی ارزشمند در راستای ترویج فرهنگ شهادت است.
وی اضافه کرد: رهبری فرموده اند زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از راه شهدا نیست و برکت و عظمت امروز کشور مدیون شهدا و رزق و روزی ما از یادواره هاست.
رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تصریح کرد: باید یاد شهدا زنده نگهداشته شود تا در انتقال فرهنگ دفاع مقدس موفق باشیم که به نظر  می رسد در این عرصه موفق بوده ایم.

وی اظهارداشت: وقتی شهدای مدافع حرم هزاران کیلومتر دورتر از وطن خود به دفاع از مظلوم برخواسته اند بیانگر زنده نگهداشتن یاد شهداست.
حق طلب یادآورشد: بسیاری از مشکلات کنونی کشور را می توانیم با فرهنگ شهید و شهادت پشت سر بگذاریم و موفق شویم.
وی بیان کرد: اگر به شهدایی چون تهرانی مقدم اقتدا کنیم در صنعت و تولید مشکل نخواهیم داشت و این گنجینه ها بخوبی می توانند نیازهای ما را برطرف کنند.
حق طلب بیان کرد: کنگره ها می تواند اختلاف ها را حل کرده و موجب وحدت شود و نیروها را بسیج کرده و جامعه را در مسیر ارزشی هدایت کند.
وی افزود: این کنگره با همت و همکاری کمیته ها در قزوین بخوبی در حال اجراست که جای تقدیر دارد و به نظر می رسد وجود یک جمع همدل و هم سو در موفقیت کار موثر است که در قزوین این همدلی دیده می شود.
قزوین درآستانه یک رویداد بزرگ
سردار حق طلب یادآورشد: در آستانه برگزاری یک واقعه بزرگ هستید و این تجربه می تواند برگ زرینی در تاربخ استان قزوین باشد و ما هم انتظار داریم قزوین میزبان یک کنگره ممتاز باشد.
وی افزود: تاکنون بیست کنگره استانی و دهها کنگره قشری و منطقه ای در کشور برگزار شده و مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

حق طلب گفت: استانهایی مانند کهکیلویه و بویر احمد که شاید محروم باشد اما در برگزاری کنگره شهدا بسیار موفق عمل کرده است و باید اذعان کرد هر جا مسئولان و نمایندگان مجلس، استاندار و سپاه پای کار بوده اند شاهد برگزاری کنگره ای شایسته بوده ایم.
وی اظهارداشت: این کنگره می تواند تبلور وحدت و برادری و توان مدیریت استانی باشد و قدرت هماهنگی و مدیریت استان و تبلور عشق و ارادت مردم به شهدا را نشان دهد.
رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: قبل از کنگره نمایندگان و دست اندرکاران خدمت مقام معظم رهبری خواهند رسید و رهنمود خواهند گرفت.
وی اضافه کرد: مقام رهبری معمولا با حوصله گزارش ها را می شنوند و سپس رهنمود می دهند که در چند نکته تاکید دارند از جمله این که کار توسط خود مردم انجام شود.
حق طلب اضافه کرد: باید اقشار مختلف مردم را در برگزاری کنگره شهدا درگیر کنید و مشارکت دهید تا نظر رهبری تامین شود و روی آثار فاخر و ماندگار مانند فیلم و کلیپ و کتاب مهم برنامه ریزی کنید.
وی بیان کرد: در استان قزوین حماسه های بی بدیلی دارید که باید شایسته آنها کار کنید و دقت شود تا محصولات فرهنگی مربوط به شهدا هم فاخر باشد تا تقدیم رهبری شود.
حق طلب اضافه کرد: در المانها نیز توجه شود تا در شهر آثاری ماندگار خلق شده و بدرخشد.

وی اظهارداشت: در برگزاری کنگره شهدا باید حتما از تشریفات دوری شده و به خانواده شهدا و مستمندان توجه شود مثلا بنام هر شهید یک یتیم تحت پوشش قرار گیرد یا بسته معیشتی به نیازمندان داده شود.
حق طلب تصریح کرد: با کمک رسانه ها بویژه صدا و سیما اطلاع رسانی مناسبی صورت گیرد تا این رویداد انعکاس بین المللی هم داشته باشد.
وی اضافه کرد: بازسازی مزار شهدا از مهمتربن برنامه های کنگره باشد و فضای مزار شهدا زیباتر شود و با برنامه ریزی مدون بدون شک کار ارزشمندی در استان قزوین شکل خواهد گرفت.
کنگره سه هزار شهید استان قزوین ۲۴ آبان ماه در قزوین برگزار خواهد شد.
کد مطلب: 254992
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...