یادبود شهید احمد نصیری در بردسکن برگزار شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۲
برنامه «شبی بایاد شهدا» با محوریت شهید شهید احمد نصیری در شهرستان بردسکن برگزار شد
 
 خعی رئیس شورای شهر شهرآباد با حضور در این مراسم گفت: ما باید همواره پیرو خط امام و ولایت فقیه باشیم و راه شهدا را ادامه بدهیم تا ایثارگری های شهدا فراموش نشود.
وی با قرائت وصیت نامه و زندگینامه شهید گفت: سیره زندگی شهدا،  همانند چراغی در تاریکی راه درست را  به ما مشخص می دهد. 
وی ادامه داد: یاد و خاطر شهدا باید برای همیشه زنده بماند تا نسل های جدید با ایثارگری های ایثارگران آشن شوند.
 این مراسم  که به صورت مستمر بردسکن، با حضور صحرائی عضو شورای شهر شهر آباد، نجفی شهردار شهر شهرآباد و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران و آحاد مردم برگزار شد.
گفتنی است شهید احمد نصیری در 1337 در روستای شهرآباد از توابع شهرستان بردسکن خراسان رضوی چشم به جهان گشود و در 28 مهر 1361 در ایلام به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
انتهای پیام/

                                                         
شهيد احمد نصيري : فرزند:  عزيزا...     
متولد : 1337                                                                         شهادت: 28/7/61 ايلام
شغل :  قالي بافی                                                                محل دفن:  شهرآباد 
يگان اعزامي: بسيج
شهيدي در یک يك خانواده‌ي متدين و زحمت‌كش، وقتي كه فقط دوازده سال داشت پدرش دنياي فاني را وداع گفت و سرپرستي او را مادر به عهده گرفت. فقر مالي به او اجازه‌ي حضور در كلاس و يادگيري سواد ابتدايي را نداد. قلاب قالي‌بافي را در سر انگشتان گرفت و تار و پود قالي را به همديگر گره زد تا بار فقر اقتصادي را دليرانه بر پشت مادر پيرش سبك گرداند و اجازه ندهد بيش از اين رنجور وضعيف گردد .شب‌ها  به كلاس اكابري رفت. و با خواندن و نوشتن و قرائت قرآن آشنا گرديد. در سال 1356 به خدمت سربازي رفت و كارت خود را از ارتش جمهوري اسلامي ايران گرفت و عمده‌ي خدمتش در كردستان و نبرد با ضدانقلاب‌ها گذشت. سپس ازدواج كرد و ثمره‌ي آن يك فرزند پسر و يك دختر است. احمد كه طاغوت را در دوران خدمت به خوبي شناخته بود. براي پيروزي انقلاب از هيچ تلاشي دريغ نكرد. از شهرآباد به كاشمر رفت و در راهپيمايي‌ها با وجود تمام خطرات شركت مي‌كرد. وقتي انقلاب پيروز شد واو از هر كس ديگري قدر آن را شناخته بود. چون هدف امام را مي‌‌دانست و محروميت را به خوبي لمس كرده بود، با شروع جنگ تحميلي ماندن در خانه را تاب نياورد و به جبهه‌ها شتافت. آموزش‌هاي رزمي را از زمان سربازي آشنا بود و پس از اعزام به كردستان رفت تا هم‌وطنان كرد مسلمان را از اسارت منافقان برهاند . وي در ميدان نبرد رشادت‌هاي زيادي از خود به خرج داد . بالاخره در عمليات مسلم‌بن عقيل وقتي كه مشغول سركشي از سنگرهاي دفاعي هم‌رزمانش است مورد هدف توپ 106 قرار مي‌گيرد و تركش‌ها به دست و شكمش اصابت مي‌كند و به شهادت مي‌رسد . در وصيت‌نامه‌اش تكليف زندگي و فرزندانش را روشن مي‌كند و از خانواده‌اش مي‌خواهد كه بعد از شهادتش پولي از دولت نگيرند.

سید رضا عظیمی خبرنگار ایثار رضوی در بردسکن
 کد مطلب: 255021