رئيس بنياد بجستان
دختران جامعه بايد جا پاي مادران شهدا بگذارند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۱
رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان بجستان گفت: مادران شهدا الگويي براي مادران امروز در جامعه ما خواهند بود و دختران ما بايد جا پاي اين مادران فداكار بگذارند.
 
به گزارش ايثار واحد خراسان رضوي، سيدحسين شوقي سه شنبه 23 مرداد در ديدار با مادر شهيدان علي و محمود رئوفي و سيدجعفر و سيدرضا علوي ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدا گفت: من دست بوس شما مادران هستم چرا كه شما بودید که با از خود گذشتگی فرزندان خود را در راه انقلاب فدا کردید و زینب وار صبر نمودید و تا انقلاب ما به پیروزی برسد و این وظیفه همه ارگان‌ها و نهادها است که والدین شهدا را تکریم کنند.
وي ادامه داد: مادران اسوه‌هاي صبر، استقامت و پايداري هستند و آنان الگويي براي مادران امروز در جامعه ما خواهند بود و دختران ما بايد همانند آنان پيش بروند و جا پاي اين مادران فداكار بگذارند.
در اين ديدارها حسین ابراهیمی فرماندار، مجتبی احمدیان بخشدار مرکزی، سید کاظم مهدی‌زاده رئیس اداره اوقاف، علیرضا جنیدی فرمانده نیروی مقاومت بسیج، حسن آزادی‌خواه فرمانده نیروی انتظامی بجستان و پاکزاد نماینده آستان قدس نيز حضور داشتند.
در پايان اين ديدارها با اهدا لوح سپاس و نبات متبرک اهدایی آستان قدس از خانواده شهدا تجلیل شد.  گفتني است شهیدان محمود و علی رئوفی و سیدجعفر و سیدرضا ثقه‌الاسلام علوی بجستانی در ششم خرداد 1339، 17دیماه 1344، 28 آذر 1339 و سوم اسفند 1345 در بجستان چشم به جهان گشودند و در دوم اردیبهشت 1361 در تنگه رقابیه عملیات فتح المبین و هورالعظیم عملیات بدر ششم اسفند 1364 در مریوان عملیلت والفجر 9 و جزیره مجنون عملیات خیبر جام شیرین شهادت را نوشیدند.
گفتنی است شهرستان بجستان 110 شهید و 241 جانباز تقدیم نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران كرده است.
انتهاي پيام/

زهرا رضايي خبرنگار ايثار رضوي در شهرستان بجستانکلمات کليدی: ایثار رضوی، بجستان، مادران شهدا، خراسان رضوی
کد مطلب: 255275