​فرماندار کلات
سیمای شهرستان کلات باید فضای ایثار و شهادتی باشد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۰
فرماندار شهرستان کلات گفت: در این شهرستان تابلوی تصاویر شهدا باید بیشتر از تصاویر دیگر بدرخشد تا سیمای شهر فضای ایثار و شهادتی باشد.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، مهدی ناصری ظهر امروز سه شنبه 23مرداد در جلسه شورای هماهنگی امورایثارگران کلات که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهدا گفت: جمعیت ایثارگری این شهرستان بیشتر به صورت پراکنده در روستا وجود دارد اما این مسئله نباید عاملی برای کوتاهی در ارائه خدمت باشد.
وی ادامه داد: بنیاد شهید و امورایثارگران متولی خدمت رسانی به ایثارگران است، اما نباید خدمت رسانی به این قشر مقدس مختص این نهاد مقدس باشد بلکه همه مسئولین موظف هستند در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت کنند.
فرماندار شهرستان کلات بر مزین شدن این شهرستان به تصاویر شهدا تاکید کرد و افزود: هیچ تابلویی در شهرستان نباید بیشتر از تصاویر شهدا بدرخشد زیرا شهدا، افتخار این شهرستان هستند.
وی از شهرداری خواست از محل بودجه فرهنگی، تصاویر شش شهید سردار، که شاخص ایثار و شهادت این شهرستان به شمار می روند  نصب شود تا سیمای شهر کلات در نگاه اول ایثار و فداکاری باشد.
ناصری خاطر نشان ساخت: خدمات به ایثارگران نباید مختص دستورالعمل و قوانین باشد، زیرا شهدا، جانبازان و آزادگان با پای دل به جبهه شتافند و با خون خود  از اسلام و میهن دفاع کردند و امروز با هیچ گونه خدماتی نمی توانیم فداکاری های این عزیزان را جبران کنیم.
فرماندار شهرستان کلات تصریح کرد: انتظار ایثارگران زنده نگهداشتن یادوخاطره شهدا است، از سویی تکریم ایثارگران باید به صورت مستمر و منظم و زیر نظر بنیاد صورت گیرد تا دیدار ها به صورت هدفمند انجام شود.
 این جلسه با حضور مدیرکل و معاونین تعاون، بهداشت ودرمان، فرهنگی و رئیس دفتر و روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی،  مدیرعامل بیمه دی در استان، شهردار فرمانده هان نظامی و انتظامی، بخشدار مرکزی و تنی چند از مسئولین ادارات شهرستان کلات برگزار شد.
گفتنی است شهرستان کلات 211 شهید، 195 جانباز و 10آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/


زهرا امین پناه خبرنگار ایثار رضوی در شهرستان کلات
نرجس محمدی تنظیم کنندهکلمات کليدی: ایثار رضوی، کلات، جلسه امورایثارگران، خراسان رضوی، سفر شهرستانی،
کد مطلب: 255327
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور