داخلی صفحه گلستان خبر
 
قرائت پیام دبیر کل سازمان ملل متحد در سومین همایش اسوه‌های صبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۷
پیام آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد به مناسبت گرامی داشت روز بین‌المللی یادبود و گرامی داشت قربانیان تروریسم در سومین همایش اسوه‌های صبر (گرامی داشت 211 شهید ترور استان گلستان) قرائت شد.
قرائت پیام دبیر کل سازمان ملل متحد در سومین همایش اسوه‌های صبر
 
به گزارش ایثار واحد گلستان، سومین همایش اسوه‌های صبر گرامی داشت 211 شهید ترور استان گلستان توسط انجمن دفاع از قربانیان تروریسم و با همکاری سازمان ملل، نهادها و تشکل‌های استان گلستان در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد.
در این مراسم پیام دبیر کل سازمان ملل متحد به مناسبت گرامی داشت روز بین‌المللی یادبود و گرامی داشت قربانیان تروریسم توسط خانم «ماریا دوتسنکو» نماینده سازمان ملل در ایران خوانده شد.
 متن پیام آنتونیو گوترش به این شرح است:
پیام دبیرکل
تروریسم از چالشی‌ترین مسائل زمان حال ما و تهدیدی جدی علیه صلح و امنیت بین‌المللی است. این حملات بی‌رحمانه از تاجیکستان گرفته تا بریتانیا، از بغداد تا بارسلون، همه را بهت‌زده کرده است. هیچ کشوری نمی‌تواند خود را از آن در امان نگه دارد، درحالی‌که هر ملیتی در جهان قربانی حملات تروریستی است.
سازمان ملل متحد به‌طور منظم هدف قرار می‌گیرد. پانزده سال قبل در چنین هفته‌ای، در حمله به مقر مأموریت سازمان ملل متحد در عراق، بیست و دو نفر جان خود را از دست دادند. بعضی از مأموریت‌های حفظ صلح ما در معرض دائمی تهدید قرار دارند.
اما بعد از حملات تروریستی، به ندرت از آنانی که کشته یا مجروح شده‌اند خبردار می‌شویم؛ مردان، زنان، دختران و پسران معمولی که می‌رفتند تا امور روزانه خود را انجام دهند، ناگهان زندگی آنان پایان یافت یا برای همیشه تغییر کرد. به‌ندرت از خانواده‌ها، دوستان و جوامع بازمانده از تروریسم مطلع می‌شویم که باید بادگیرند چگونه با سنگینی و فشار تروریسم در ادامه زندگی‌شان کنار بیایند.
امروز، این نخستین روز بین‌المللی یادبود و احترام به قربانیان تروریسم، به ما یادآور می‌شود تا تأمل کرده و به قربانیان و بازماندگان تروریسم گوش فرا ۷ دهیم، ندای آنان را رسا کرده و اثر تروریسم را بر زندگی‌شان به رسمیت بشناسیم.
می‌توانیم از تجربیات آنان یاد بگیریم. جوامع در سراسر جهان تاب‌آوری آنان را در پاسخ به حملات تروریستی نشان می‌دهند. آنان با تروریسم و افراط‌گرایی خشونت‌آمیز در زندگی روزمره، مدارس، بازارها و مکان‌های مذهبی خود مبارزه می‌کنند.
حمایت از قربانیان تروریسم و خانواده‌های ایشان بر اساس ارتقای حفاظت و احترام به حقوق بشر آنان امری اخلاقی و ضروری است. مراقبت از قربانیان و بازماندگان همچنین رساتر کردن ندای آنان کمک می‌کند تا هدف تروریسم یعنی اشاعه بیان تنفر و تفرقه‌افکنی به چالش کشیده شود. نیاز داریم تا به قربانیان کمک طولانی‌مدت شامل حمایت مالی، قضایی، پزشکی و روانی ارائه دهیم.
زمانی که ما روحیه قربانیان و بازماندگان تروریسم را بالا می‌بریم، به آنان گوش فرا می‌دهیم، به حقوق آنان احترام می‌گذاریم و عدالت را در مورد آنان رعایت و ازایشان حمایت می‌کنیم؛ در واقع به پیوندهای مشترک خود احترام گذاشته و خسارت‌های دائمی که به‌وسیله تروریست‌ها به افراد، خانواده‌ها و جوامع واردشده را کاهش می‌دهیم.
این‌جانب از افرادی سپاسگزارم که همه‌روزه مایل به صحبت علیه تروریسم هستند. گفته‌های شما اهمیت دارند و شهامت شما در رویارویی با سختی، درسی برای همه ما است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 256866