داخلی صفحه گلستان خبر
 
بی تعهدی و بدعهدی آمریکا حقانیت ایران را به جهانیان ثابت کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۵
استاندار گلستان با اشاره به برجام و خروج آمریکا از آن اظهار کرد: با این پایبندی ایران به برجام و بی تعهدی و بدعهدی آمریکا حقانیت ایران که قبلاً کسی آن را قبول نداشت به جهانیان به‌خصوص متحدان آمریکا ثابت شد.
بی تعهدی و بدعهدی آمریکا حقانیت ایران را به جهانیان ثابت کرد
 
به گزارش ایثار واحد گلستان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گلستان ، سید مناف هاشمی ظهر امروز یکشنبه 4 شهریور در همایش اسوه‌های صبوری به مناسبت روز بین‌المللی یادبود و گرامیداشت قربانیان تروریسم با حضور آیت‌الله نور مفیدی نماینده ولی‌فقیه در استان و خانم ماریا دوتسنکو رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، تصریح کرد: این همایش درزمانی که مقارن با شهادت 2 شهید بزرگوار رجایی و باهنر افرادی که خود قربانی ترور بودند است، این را نشان می‌دهد که کشور ما خود بزرگ‌ترین قربانی تروریسم است.
استاندار گلستان بابیان اینکه جمهوری اسلامی ایران شهدای زیادی را چه درزمینهٔ ترور و چه در دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرده است، گفت: ما در کشور ۱۷ هزار شهید ترور داریم که استان گلستان قدمگاه ۱۸ شهید مدافع حرم و ۲۱۱ شهید در حوزه ترور است.
وی اظهار کرد: امروز کسانی که ادعای مبارزه با تروریسم دارند و برخی از کشورهای مسلمان را هم تروریست می‌شناسند، اگر صبغه و عقبه آن‌ها را بررسی کنیم می‌بینیم که تروریست واقعی آن‌ها هستند.
استاندار گلستان تصریح کرد: کشورهای اسرائیل و آمریکا در صدر کشورهای تروریستی دنیا هستند و ایران همواره قربانی تروریسم بوده است.
وی افزود: دشمنان همواره ایران را متهم به تروریستی بودن می‌کند اما این امر واقعیت ندارد و این‌ها بهانه‌های دشمن است تا آن‌ها برخی از کشورها ازجمله ایران را تحت‌فشار قرار دهند.
وی اظهار کرد: تلاش‌های دشمن در حوزه نظامی در این سال‌ها کارساز نبوده و درزمینهٔ شکاف بین نسلی و اقوام هم توفیقی نداشتند، بنابراین درصدد ایجاد نارضایتی اقتصادی در جامعه هستند.
هاشمی بابیان این‌که حقانیت ایران در برجام مشخص شد، ادامه داد: با مذاکره با 6 کشور ابرقدرت جهان امتیازات بزرگی گرفتیم و تا زمانی که آمریکا به تعهداتش پایپ‌اند بود ما هم در برجام بودیم.
وی خاطرنشان کرد: دشمن از اقتدار ایران می‌هراسد آن‌ها تحمل اقتدار ایران را ندارند و حقانیت ایران در دنیا با برجام ثابت شد.
وی بابیان این‌که آمریکا با این کار اعتبار جهانی خود را از دست می‌دهد، اذعان کرد: امروز زمان وحدت ما است و ایران باید نماد وحدت و همدلی کشورهای هم‌جوار و مسلمان باشد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 256908