مدیرکل راه آهن خراسان
واگن ویژه جانبازان خدمتی به این قشر عزیز است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۸
مدیرکل راه آهن خراسان گفت: در راستا ارتقا خدمت به جانباز سرافراز، نخستین واگن ویژه جانبازان قطع نخاعی در ایستگاه راه آهن مشهد مورد بهره برداری قرار گرفت و به شبکه ریلی کشور پیوست.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، محمد هادی ضیایی مهر صبح امروز هفتم شهریور 1397 با اعلام این خبر گفت: این واگن شامل یک کوپه مخصوص برای استقرار دو جانباز قطح نخاعی و دو همراه و یک سرویس بهداشتی بهسازی شده با قابلیت استقرار و مانور صندلی چرخدار می باشد که در مسیر مشهد – تهران و بالعکس مورد بهره برداری قرار می گیرد.
 ضیایی مهر با اشاره به اینکه درب این واگن مخصوص نیز برای تردد صندلی چرخدار نوسازی شده، افزود: بهسازی این واگن طی سه ماه و با هزینه چهار میلیارد ریال توسط شرکت بن ریل(شرکت راه آهن شرقی بنیاد ) انجام شده است.
وی اظهار داشت: شرکت سازنده با استفاده از تخصص و ظرفیت هاى داخلى موجود و با مساعدهای و نظارت کارشناسان و متخصصان اداره کل راه آهن خراسان و حمایت های ویژه راه آهن جمهوری اسلامی ایران، اقدام به طراحى و اجراى پروژه مذکور نموده است.
مدیرکل راه آهن خراسان تشریح کرد: درب هاى ورودى واگن ویژه جانبازان اصلاح و عریض تر  و تردد ویلچر از درب ورودى واگن میسر و راهروى سالن مسافرى مذکور نیز اصلاح، عریض تر و موانع موجود برطرف و تردد ویلچر بدون مشکل شده است.
وی خاطر نشان ساخت: همچنین کوپه نیز بازطراحى، توسعه و امکانات لازم متناسب با نیاز هاى جانبازان پیش بینى و تعبیه شده و بدین ترتیب امکان مانور ویلچر در کوپه مهیا و استفاده مشترك این عزیزان و همراهان بدون هیچ مشکلى فراهم شده است.
ضیایی مهر مدیر کل راه آهن خراسان  اظهار امیدواری کرد: ایجاد کوپه ویژه جانبازان و توانیابان توسط شرکت بن ریل در سایر قطار های این شرکت و سایر مسیر ها  تداوم داشته و سایر شرکت های مسافری نیز از این رویکرد را در ارایه خدمات به جانبازان و توانیابان دنبال کنند.  
وی با بیان اینکه این این واگن در راستای ارتقا خدمت به جانبازان صورت گرفته است، اعلام داشت: با توجه به اینکه کلیه سازمانها وشرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظفند در طراحی، تولید و احداث ساختمان‌ها و اماکن عمومی و معابر و وسایل خدماتی به نحوی عمل نمایند که امکان دسترسی و بهره‌مندی از آن‌ها برای جانبازان  همچون افراد عادی فراهم کنند لذا اداره کل راه آهن خراسان نیز اقدامات متعددی در راستای مواد ۲ و ۵ قانون جامع حمایت از معلولان اجرا نموده و این مهم نیز در راستای خدمت رسانی به مسافرین و زائرین معزز امام هشتم (ع) و حمایت از حقوق معلولان در دستور کار قرار گرفت.
مدیرکل راه آهن خراسان با بیان اینکه همه ما مدیون ایثار و فداکاری جانبازان هستیم، تاکید کرد: این اداره کل نهایت تلاش خود را جهت ارتقا خدمات ایستگاهی و بهره مندی جانبازان از ناوگان حمل و نقل ریلی به کار گرفته و کلیه کارکنان نیز موظف هستند جهت همیاری در خصوص نحوه برخورد با این قشر عزیز به صورت صحیح و مناسب رفتار کنند.
انتهای پیام/


خبرنگار محمد معراجی فر 

 کلمات کليدی: ایثار رضوی، مشهد، راه آهن، واگن جانبازان، افتتاح، خراسان رضوی،
کد مطلب: 257453