داخلی صفحه کردستان خبر
 
مراسم چهلمین روز شهادت ۱۱ حافظ امنیت در مریوان برگزار شد
این شهدا دراوج مظلومیت به شهادت رسیدند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۴
این شهدا دراوج مظلومیت به شهادت رسیدند
 
مراسم چهلمین روز شهادت ۱۱ حافظ امنیت و آرامش مردم استان کردستان با حضور مسئولان استانی، شهرستانی و خانواده‌های داغدار شهیدان در مریوان برگزار شد
 
به گزارش ایثار شکیبا سلیمی فرمانده سپاه پاسداران شهرستان مریوان در ابتدای این مراسم ضمن تبریک و تسلیت شهادت 11 تن از پاسداران وطن در مریوان اظهار داشت: این شهداء در اوج مظلومیت و در لباس مقدس سربازی برای دفاع از امنیت این مرز و بوم مشغول به خدمت بودند که به شهادت رسیدند.
سرهنک سلیمی افزود: امروزه بیش از چهار دهه از عمر پر برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می گذرد روباه صفتانی با سر دادن شعارهای هیچ و پوچ خود و تنها برای فریب مردم و در راستای رسیدن به هدفی که کاملا باطل است و برای مردم مشخص هستند در برخی از مکان ها اقدام می کنند و به خیال باطل خویش می خواهند به هدف باطلشان برسند.

سلیمی افزود : 30 تیرماه سالجاری یکی دیگر از جنایت هائی بود که در تاریخ کردستان ثبت شد و طی این جنایت 11 تن از عزیزان برای دفاع از امنیت شهرستان مریوان و استان کردستان جان خود را از دست دادند و به مقام والای شهادت رسیدند.

وی بیان کرد: شهدای دری برای این که مردم در این استان به راحتی بتوانند بخوابند و امنیت کامل داشته باشند جان خود را فدای این مرز کردند و افرادی نیز با شعارهای باطل و پلید و به شیوه ای مزدورانه و روبه صفتانه این اقدام پلید را به ثمر رساندند که به غیر از تباهی برایشان ثمری نخواهد داشت.


سرهنگ سلیمی بیان کرد : کدام یک از مردمان این استان کردستان بر اعمال این گروهک های پلید راضی بوده اند مگر نه این که امنیت بالاترین نعمت دنیا نیست و چه کسی حاضر است این امنیت را معامله کند و نه این که خون های ریخته شده بدلیل ایجاد امنیت کنونی بوده است.

سلیمی بیان کرد: عملکرد سپاه پاسداران در یک سالی که پایگاه دری افتتاح شده بود بازسازی و فنس کشی زمین ورزشی روستای دری، اهدای لوازم التحریر به تمامی دانش آموزان این روستا در مقاطع مختلف تحصیلی، خرید وسایل ورزشی و برگزاری مسابقات ورزشی بین جوانان این روستا، تعمیر و بازسازی مدرسه روستا و کمک به بازسازی 3 خانه محروم از جمله فعالیت های کاری بوده است.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان وقتی می بینند که مردم از خدمات ارزنده سپاه پاسداران در مناطق محروم راضی هستند ناراحت اند و نمی خواهند این میزان رضایتمندی مردم از سپاه پاسداران را شاهد باشند.

فرمانده سپاه پاسداران شهرستان مریوان در پایان سخنان خود با عنوان این نکته که ما تا زمانی که ما مدافع اسلام و انقلاب باشیم بر علیه ما اقدام خواهند کرد و دشمن خواهیم داشت پس هیچ توفیقی بهتر از رسیدن به مقام شهادت نیست، اظهار کرد : بنده و همرزمان خود تا زمانی که جان در بدن داریم به این مردم خدمت خواهیم کرد و چشمان دشمنان را کور خواهیم کرد و انتقام این عزیزان خویش را خواهیم گرفت.

در ادامه این مراسم نماینده ولی فقیه در سپاه بیت المقدس استان کردستان اظهار داشت: در زمان پیامبر مکرم اسلام (ص) دو گروه منافقین و یهودیان وجود داشتند که همواره مشغول به فتنه گری بودند و اگر به آیه های قران کریم نگاهی داشته باشیم خواهیم دید که در آن زمان از سوی این دو گروه به ویژه یهودیان چه فتنه هائی صورت می گرفت.


حجت الاسلام علیرضا باباشاهی افزود: امروزه همانند گذشته یهودیان برای نابودی دین اسلام و دور کردن مسلمانان از فرهنگ غنی خود همواره مشغول به فتنه گری هستند و امروزه باید با آگاهی کافی به جنگ با این فتنه ها برویم.

باباشاهی خاطرنشان کرد : اگر امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا مسجد وجود دارد و نماز از سوی مسلمانان خوانده می شود بدلیل شهادت و خون شهیدان است و امروزه ثمره درخت خون شهدای صدراسلام دینی را برایمان به ارمغان آورده است که توسط آن رستگار خواهیم شد.

در پایان این مراسم از خانواده شهداء روستای دری از سوی سپاه پاسداران شهرستان مریوان به اهداء یک لوح یادبود تجلیل به عمل آمد.
کد مطلب: 257577
 
 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...