فرهنگ ایثار و شهادت ظلم ستیز و حامی ستمدیدگان است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۵
مدیر کل بنیاد هرمزگان تاکید کرد: با توجه به اینکه فرهنگ ایثار و شهادت ظلم ستیز و حامی ستمدیدگان است ضرورت ترویج آن احساس می شود.
فرهنگ ایثار و شهادت ظلم ستیز و حامی ستمدیدگان است
 
به گزارش «ایثار»، محمد رضا پاکدامن مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان با جمعی از خانواده های شاهد و ایثارگر جزیره هرمز دیدار کرد.
پاکدامن در این دیدارها گفت: فرهنگ ایثار و شهادت منبعث از دین مبین اسلام و سیره پیامبر (ص) و ائمه طاهرین (ع) و مکتب عاشورا است. فرهنگ ایثار و شهادت همان فرهنگی است که انقلاب ما را پیروز و در دنیا ایران را به عنوان یک ابر قدرت معرفی کرد.
وی تاکید کرد: با توجه به اینکه فرهنگ ایثار و شهادت ظلم ستیز و حامی ستمدیدگان است چه در زمان صلح و چه در زمان دفاع ضرورت ترویج آن احساس می شود.
وی تصریح کرد: شهید متعلق به همه است و همگان در مقابل شهید و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مسئول هستند. بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز به عنوان نهاد متولی و هماهنگ کننده باید تمام تلاش خود را جهت بسیج تمام امکانات نظام در این راستا بکار گیرد. مردمی شدن این فرهنگ باعث ماندگاری و استمرار آن خواهد بود بطوری که مردم خودشان یادواره ها و یادبودهای شهدا را به صورت خودجوش برگزار می کنند.
گفتنی است، جزیره هرمز در دوران 8 سال دفاع مقدس بیش از 35 شهید تقدیم انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 257901