داخلی صفحه یزد خبر
 
خانواده شهدا و ایثارگران یزد به مشهد مقدس اعزام می‌شوند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۲
با همکاری دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در یزد خانواده‌های شهدا و ایثارگران به مشهد مقدس اعزام می‌شوند.
خانواده شهدا و ایثارگران یزد به مشهد مقدس اعزام می‌شوند
 
به گزارش «ایثار یزد» نشست هماهنگی اعزام خانواده‌های شهدا و ایثارگران استان یزد به مشهد مقدس روز چهارشنبه 14 شهریور با حضور نماینده دفتر آستان قدس رضوی در یزد در محل بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
مدیرکل بنیاد یزد در این نشست با ذکر فضائل حضرت امام علی بن موسی‌الرضا (ع) گفت: توفیق زیارتگاه بارگاه ملکوتی هشتمین امام همام، فرصت مغتنمی است برای ارادتمندان به ساحت مقدس رضوی تا ضمن زیارت مرقد نورانی این امام معصوم زنگارها را از دل بزدایند و از این سفر معنوی توشه‌ای برای آخرت خود برگیرند.
احمد ابراهیمی اضافه کرد: اینکه بزرگان ما زیارت امام هشتم علیه‌السلام را حج فقرا دانسته‌اند، نشان از شأن و منزلت ایشان است که درراه اعتلای اسلام ناب محمدی از موطن و خانواده خود جدا شد تا در این راه به شهادت رسید.
وی تأکید کرد: کیفیت زیارت بستگی به شرایط، امکانات و اختیارات زائر دارد که با استفاده از سفارش‌های بزرگان دین و با قدر دانستن فرصت زیارتی که برایش مهیا می‌شود، تقرب یابد.
نماینده دفتر آستان قدس رضوی در این نشست هدف از راه‌اندازی و تشکیل دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان‌ها را، محرومیت‌زدایی و فرهنگ‌سازی حریم رضوی اهل‌بیت علیهم‌السلام دانست و گفت: آستان قدس رضوی ساختار خاص و هیئت‌امنایی است که امام‌جمعه استان و ائمه جمعه شهرستان‌ها رئیس این هیئت امناء هستند.
حسینی بابیان عظمت کار شهدا و ایثارگران در دفاع از آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی تصریح کرد: هر خدمتی به خانواده معزز شهدا و ایثارگران شود یقیناً جبران ایثار بزرگ آنان را نخواهد کرد.
وی افزود: با هماهنگی صورت گرفته با آستان قدس رضوی زمینه اعزام خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران به این سفر معنوی آماده‌شده است و امیدواریم بتوانیم با همکاری بنیاد در این زمینه برنامه‌های زیارتی را برای این عزیزان مهیا کنیم.
کد مطلب: 258154