کمیسیون پزشکی خراسان شمالی برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۷
اولین کمیسیون پزشکی تعیین درصد سال 97 خراسان شمالی برگزار شد
کمیسیون پزشکی خراسان شمالی برگزار شد
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی امروز 15 شهریور 97 کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازان در خراسان شمالی  برگزار شد.
سید عابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در بازدید از فرآیند کمیسیون و دیدار با پزشکان گفت: جانبازان به وظیفه خود عمل کرده‌اند، مشکلات درمانی جانبازان باید جدی گرفته شود.

در حاشیه این کمیسیون حسینی گفت: باید با دقت نظر بیشتر به پرونده‌های جانبازان رسیدگی شود و همه همکاران در تلاش باشند تا با صبر و شکیبایی پاسخگو و راهنمای مناسبی برای احقاق حق جانبازان باشند. انقلاب اسلامی بر پایه مجاهدت جانبازان استوار است، باید بتوانیم با پاسداری از این نهضت کما فی سابق انقلاب را در ریل خود در مسیر پیشرفت به حرکت درآوریم .
عزیز رضایی معاون بهداشت و درمان استان گفت: قبل از برگزاری کمیسیون  نشست اداری چگونه بهتر اجراشدن کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازان استان را برگزار کردیم تا با توجه با آسیب‌شناسی، انتقادات و پیشنهادات بتوانیم در دور جدید موفق‌تر عمل نماییم.
رضایی در ادامه گفت: به‌منظور رسیدگی به پرونده‌های متقاضی تعیین درصد جانبازان گران‌قدر با حضور گروه تخصصی اعزامی مرکز کمیسیون پزشکی، وضعیت جانبازان موردبررسی گرفت.
رضایی ادامه داد: در این کمیسیون پرونده 200 نفر از متقاضیان درصد با مجروحیت‌های مختلف ازجمله (شیمیایی، موج انفجار، تیر و ترکش، تروما و اعصاب و روان) توسط پزشکان کمیسیون بررسی گردید.
رضایی افزود: پزشکان و متخصصان اعزامی از مرکز کمیسیون پزشکی با تخصص‌های مختلف هرگونه مشکلات و آسیب‌های وارده به این عزیزان را بررسی کرده و وضعیت احراز و درصد جانبازی افراد شرکت‌کننده در کمیسیون این دوره بر اساس مستندات موجود در پرونده و معاینات، بعد از مرکز کمیسیون پزشکی به اطلاع آنان خواهد رسید.
 
کد مطلب: 258241