داخلی صفحه گیلان خبر
 
دبیر پایگاه اطلاع رسانی ایثار بنیاد شهید کشور:
مبادلات فرهنگی بدون توجه به ابزارهای نوین اطلاع رسانی غیرممکن است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۴
مسعود میرجعفری در کارگاه آموزشی آشنایی با شیوه ها و ابزارهای نوین خبررسانی با تاکید بر اطلاع رسانی فعالیت های بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان، با اشاره به تغییرات ایجاد شده در حوزه اطلاع رسانی طی سال های اخیر، اظهار کرد: امروز استفاده از شیوه ها و ابزارهای نوین خبررسانی مورد تاکید است.
 
به گزارش ایثار گیلان،دبیر پایگاه اطلاع رسانی ایثار بنیاد شهید و امور ایثارگران، با بیان اینکه بشر در ابتدا از علائم تصویری برای اطلاع رسانی استفاده می کرد، گفت: امروز بشر با اینفوگرافیک و موشن گرافیک دوباره به گذشته بازگشته و می خواهد از شاخص های بصری برای اطلاع رسانی بهره بگیرد لذا در دوره جدید اطلاع رسانی به علائم و نشانه ها می پردازد.
وی ادامه داد: هژمونی دنیا از قدرت های نظامی و سیاسی به طرف اقتصادی و اطلاع رسانی رفته و اهمیت اطلاعات دوچندان شده است لذا می طلبد در حوزه اطلاع رسانی به صورت ویژه عمل کنیم.
میرجعفری، مبادلات فرهنگی بدون توجه به ابزارهای نوین اطلاع رسانی را غیرممکن دانست و اضافه کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران باید نسبت به برقراری ارتباط و تعامل مثبت با همه رسانه ها اقدام کند.
وی خدمت رسانی به ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را دو رسالت بزرگ بنیاد دانست و خاطرنشان کرد: تحقق این دو رسالت نیازمند بازوان اطلاع رسانی است لذا برگزاری نشست توجیهی با دبیران، سردبیران و مدیران مطبوعات، خبرگزاری ها و سایت ها و پایگاه های خبری الزامی است و پایگاه های خبری که به صورت محلی در گیلان فعالیت می کنند می توانند بازوان اجرایی خوبی برای بنیاد استان باشند.
دبیر پایگاه اطلاع رسانی ایثار بنیاد شهید خواستار افزایش استفاده از پتانسیل رسانه های تصویری شد و گفت: امروزه شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها از ارکان مهم اطلاع رسانی هستند و در کشور ما بیش از 50 میلیون مخاطب دارند لذا باید علوم استفاده از شبکه های اجتماعی را فرا بگیریم و تهدیدات این فضا را با تولید محتوا در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت به فرصت تبدیل کنیم.
وی با تاکید بر لزوم تقویت سامانه های اطلاع رسانی همراه بنیاد، عنوان کرد: تولید نرم افزار، اپلیکیشن و بازی با محوریت فرهنگ ایثار و شهادت نیز بیش از پیش مد نظر قرار گیرد.
"انتهای پیام"

کد مطلب: 258423
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...