داخلی صفحه قم خبر
 
​از ابتدای شهریورماه
هشت والدین شهید و جانباز دفاع مقدس در قم آسمانی شدند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۳
از ابتدای شهریوماه تا کنون هشت نفر از والدین شهدا و جانبازان سرافراز هشت سال دفاع مقدس دعوت حق را لبیک و در جوار شهدا آرام گرفتند.
هشت والدین شهید و جانباز دفاع مقدس در قم آسمانی شدند
 
به گزارش ایثار واحد استان قم، مادر شهید حسین عربی  مرحومه "صغرا برخوردار باقر آبادی" ،  مادر شهید داود حسنی، مرحومه " زلیخا حاجلو" ، مادر شهید "سید مجید شیرین آبادی فراهانی" مرحومه "زهرا امیر آبادی فراهانی"، پدر شهید "محمد رضا محسنی زاده" مرحوم "حسنعلی محسنی زاده" وپدر شهید "حسین باقری" مرحوم" اصغر باقری" از خاک به افلاک سفرکردند و به ارواح مطهر شهدایشان پیوستند.
شهید حسین عربی در مرداد سال 62 در پیرانشهر بر اثر اصابت ترکش دشمن به شهادت رسید.  شهید حسین باقری در شهریور سال 60 توسط دموکراتهای کوردل در کردستان ترور شد و به مقام شهادت نایل آمد،  وی از طریق مرکز اعزام روحانی در جبهه غرب حضور یافت.
شهید داود حسنی جانباز 70درصد عملیات بیت المقدس است که در سال 59 به جبهه ها اعزام و در سال 61 به جانبازی نایل و در سال 93 به خیل شهدا پیوست.  شهید سید مجید شیرین آبادی فراهانی در سال 63عازم جبهه ها شد و در مرداد سال 66 در عملیات بدر به شهادت رسید. 
همچنین در این ایام جانباز حسن غلامی جانباز 10درصد از عملیات بدر و آزاده جانباز رضا میرزا جانی با 78 ماه اسارت که در سال 61 عازم جبهه ها شد و در سال 62 تا 69 در زندانهای رژیم بعث در اسارت بود، آسمانی شدند.
کد مطلب: 258472
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...