داخلی صفحه گیلان خبر
 
یادواره 142 شهید والامقام بخش کومله برگزار شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۰
رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری درباره شهید املاکی تحت عنوان «قهرمان»، اظهار کرد: شهادت توفیق الهی می خواهد و کسانی که فرصت جهاد در راه خدا را پیدا کردند، خدایی بودند و این عزت را خداوند به آنان عنایت کرد.
 
به گزارش ایثار گیلان عبدالعلی علی عسکری، رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران عصر روز، ۱۵ شهریور در یادواره ۱۴۲ شهید والامقام بخش کومله شهرستان لنگرود که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در آستان مقدس امامزاده حسن(ع) شهر کومله برگزار شد، با بیان اینکه شهدا در راه حفظ امنیت مردم و مملکت جان خود را فدا کردند، گفت: بی تردید امروز شهدا حاضر و ناظر بر عملکرد ما هستند.
رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری درباره شهید املاکی تحت عنوان «قهرمان»، اظهار کرد: شهادت توفیق الهی می خواهد و کسانی که فرصت جهاد در راه خدا را پیدا کردند، خدایی بودند و این عزت را خداوند به آنان عنایت کرد.
رئیس سازمان صداوسیما، با تاکید بر ضرورت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، خاطرنشان کرد: شهدا بر گردن ما حق دارند و وظیفه ماست که راه و دیدگاه شهدا را که همانا پیروی از ولایت است، دنبال کنیم.
علی عسکری، با اشاره به بصیرت شهدا و پایبندی آنان نسبت به آرمان ها و ارزش های اسلامی و انقلابی، یادآور شد: شهدا دشمن شناس بودند و دفاع از مرزهای دینی و اعتقادی کشور را به عنوان تکلیف می دانستند.
وی با بیان اینکه استکبار جهانی در طول چهار دهه گذشته همواره به دنبال نابودی انقلاب و نظام اسلامی بوده است، عنوان کرد: شکل گیری داعش در منطقه خاورمیانه توطئه جدید استکبار جهانی برای سیطره بر جمهوری اسلامی ایران بود، اما با وجود نیروهای جبهه مقاومت و به برکت خون پاک و مطهر شهدای مدافع حرم، این توطئه نیز مانند همه توطئه های استکبار نقش بر آب و داعش از منطقه بیرون رانده شد.
رئیس سازمان صداوسیما، با بیان این نکته که امروز جمهوری اسلامی ایران به قدرت منطقه تبدیل شده است، اضافه کرد: استکبار جهانی از این محوریت ایران ناراحت است و می خواهد نظام را سرکوب کند، اما هرگز موفق نمی شود، زیرا ما عنایت خدا، شهدا و ولایت را داریم.
علی عسکری، با تاکید بر لزوم تبدیل تهدیدات به فرصت در عرصه اقتصادی، یادآور شد: اقتصاد ایران جایگاه هجدهم جهانی را به خود اختصاص داده است، اما هجمه های اقتصادی دشمن باعث می شود نقاط ضعف را شناسایی کنیم و در این عرصه نیز تبدیل به قدرت شویم.
این مقام مسئول، ایران را دارای قدرت نظامی و دفاعی دانست و اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس بدون امکانات و تجهیزات مقابل چندین ابرقدرت ایستادیم و پیروز شدیم لذا در جنگ اقتصادی نیز با مجاهدت مسئولان سربلند خواهیم شد؛ به این شرط که از استعدادهای کشور به درستی استفاده کنیم.
وی استان گیلان را یک نقطه طلایی با ویژگی های منحصر به فرد در کشور دانست و خاطرنشان کرد: باید از موهبت های الهی موجود در این استان برای تولید ثروت و ایجاد کار و اشتغال استفاده کرد.
انتهای پیام
کد مطلب: 258537