داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
برگزاری مراسم زیارت عاشورا به مناسبت ماه محرم در بنیاد شهید استان هرمزگان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۶
برگزاری مراسم زیارت عاشورا به مناسبت ماه محرم در بنیاد شهید استان هرمزگان
 
به گزارش ایثار واحد هرمزگان ، به مناسبت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مراسم زیارت عاشورا در دهه اول محرم همه روزه از ساعت 6:45صبح تا ساعت 7:15 صبح در محل نمازخانه اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان برگزار می شود .
مدیرکل بنیاد شهید در این مراسم پرفیض که با حضور کارکنان برگزار شد گفت : ما باید بدانیم حقیقتی که امام حسین (ع) برای آن خود را در معرض شهادت قرار داد چه بود طبق سخن صریح حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ایشان برای احیای چهار فریضه نماز،زکات،امربه معروف و نهی از منکر که در حکومت بنی امیه و یزید کنار گذاشته شده بود قیام کرد .
وی با بیان اینکه دلیل عالم گیر شدن عزای امام حسین (ع) و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره ایشان و دیگر شهدای دشت کربلا در بین همه مردم جهان اخلاص اباعبدالله (ع) و 72 شهید کربلا بود پاکدامن تصریح کرد : امام حسین (ع) زیر بار ظلم و ستم نرفت و از دنیا گذشت تا همیشه در دنیا زنده بماند .
پاکدامن با بیان اینکه ماه محرم یک فرصت تبلیغی مناسب است گفت : در این ماه مردم برای عزاداری امام حسین (ع) مع می شوند و فرصت برای دعوت مردم به سوی خداوند بیان اهداف و آرمان های مکتب سید الشهدا و تبین وظیفه مردم فراهم است .
 
کد مطلب: 258718