داخلی صفحه خوزستان خبر
 
مدیرکل بنیاد خوزستان:
انتقال فرهنگ عاشورایی به نسل جدید، نقطه اوج فعالیت حسینیه های شهداست
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان برپایی مجالس و مراسمات در مناسبتهای مرتبط با شهدا در حسینیه های شهید را الگوسازی مناسب برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه دانست
انتقال فرهنگ عاشورایی به نسل جدید، نقطه اوج فعالیت حسینیه های شهداست
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان برپایی مجالس و مراسمات در مناسبتهای مرتبط با شهدا در حسینیه های شهید را الگوسازی مناسب برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه دانست.
عبدالرضا فرجیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان برپایی مجالس و مراسمات در مناسبتهای مرتبط با شهدا در حسینیه های شهید را الگوسازی مناسب برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه دانست و گفت:
فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی حسینیه های شهید که در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام می‌شود بدلیل تأثیری که بر بخشهای مختلف جامعه دارد می بایست باید دارای کیفیت لازم باشد.
فرجیان تصریح کرد: اگر در انتقال فرهنگ عاشورایی به نسل جدید جامعه که نقطه اوج فعالیت حسینیه شهداست موفق بودیم باید افتخار کنیم که در مسیر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت توفیق حاصل شده و در این راه موفقیت بدست آورده ایم.
مدیر کل بنیاد خوزستان افزود: ارتقای کیفی فعالیت‌های فرهنگی در حسینیه های شهید نیازمند بررسی کارشناسانه و استفاده از نظرات راهبردی افراد مجرب و صاحب نظر دارد و این امر میتواند به کیفی سازی برنامه ها کمک  کند.
عبدالرضا فرجیان با اشاره به اینکه وصایای شهدا ظرفیت خوبی برای انتقال ارزش‌های ایثار و شهادت هستند اظهار داشت: شهدا بهترین الگو برای جامعه هستند که همیشه باید حضورشان در زندگی حس شود، بنابراین باید با عمل به وصیت شهدای گرانقدر، به حضور آنها عینیت بخشیده شود.
وی همچنین تصریح کرد: یکی از اهداف عالی نهاد بنیاد شهید و امور ایثارگران استمرار حضور و فعالیت ایثارگری در جامعه بوده و این امر ناشی از این اعتقاد است که خانواده های شهدا، جانبازان و آزادگان ، آموزگاران بزرگ جامعه هستند و همه باید از آنان درس بگیریم.
گفتنی است تعداد 136 حسینیه شهید با تولیت خانواده های شهدا و ایثارگران در سطح استان خوزستان فعالیت مذهبی و فرهنگی دارند.
 
کد مطلب: 258791