داخلی صفحه اردبیل خبر
 
جلسه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بخش موران گرمی برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۳
در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بخش موران از توابع شهرستان گرمی بر ساماندهی گلزار مطهر شهدا تاکید شد.
 
به گزارش ایثار واحد استان " اردبیل"، جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بخش موران گرمي با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان، بخشداران، فرمانده حوزه بسیج و دهیاران بخش موران به منظور بررسی مسائل ایثار و شهادت و ترویج آن 19 شهریور ماه 97 برگزار شد.
در این جلسه مسعود طوماری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالحسین (ع) به اهداف قیام کربلا اشاره و اظهار کرد: شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس به فرموده امام (ره) ادامه دهندگان راه شهدای کربلا هستند و تجلیل و تکریم و قدردانی از فداکاری های شهدا و جایگاه رفیع جهاد و شهادت را در نظام اعتقادی و مبانی انقلاب اسلامی تکلیف و وظیفه فرد به فرد ایرانی است.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که گلزار های شهدا امامزادگان عشق هر منطقه هستند، خواستار مرمت و بازسازی، حفظ و نگهداری گلزارهای منطقه موران شد.
 هاشمیان بخشدار موران نیز به اهمیت گسترش حوزه های فرهنگی در این برهه از زمان پرداخت و خواستار فعالیت هرچه بیشتر دهیاران در زمینه ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت شد.
تهیه تابلو راهنمای گلزارهای مطهر شهدا، اقدام در خصوص روشنائی، آبرسانی، تسطیح و هموارسازی جاده های روستایی، گلزارها و مراقبت و نگهداری گلزارها توسط دهیاران و برگزاری یادواره شهدا در روستاهای بخش ، مرمت و بازسازی و تعویض تابلوهای تصاویر شهدای منطقه موران از مصوبات این جلسه بود.
انتهای پیام./
 
کد مطلب: 258853