داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
برگزاری همایش شیوه دعوت به نماز
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۷
برگزاری همایش شیوه دعوت به نماز
 
به گزارش ایثار واحد هرمزگان ، روز چهارشنبه 21 شهریور ماه 97 و دومین روز از ماه محرم،ماه عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین و یاران باوفایش،همایش شیوه دعوت ویژه کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان با توجه به فرمایشات گهر بار مقام معظم رهبری در بیست و هفتمین اجلاسیه سراسری نماز با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای امیری کارشناس محترم فرهنگی ستاد اقامه نماز استان در نمازخانه این اداره کل برگزار گردید که در این همایش حجت الاسلام و المسلمین امیری با عرض تسلیت به مناسبت عزاداری سرور و سالار شهیدان در دهه اول محرم گفت :نماز وسیله ای است برای درخواست کمک از خدای حی قدیر خدایی که بندگانش را می بیند و از مشکلات آنان با خبر است و قدرت دفع خطر از آنان را دارد و چون بندگانش را دوست دارد از روی مهرش خطر از آنان دور می کند .
وی افزود : بالاترین نعمتی که خداوند به بندگانش ارزانی داشته قرآن برنامه زندگی است که عامل سعادت و خوشبختی در دنیا و آخرت می شود . که پیامبر اسلام به میراث گرانبها و ثقل اکبر تعبیر فرمود وظیفه مسلمانان یاد این نعمت و شکر این نعمت بزرگ است و بالاترین و بهترین شکر خواندن این کتاب ، انس با این کتاب و عمل به فرامین و دستورات این کتاب است .
وی تصریح کرد : شاه کار نماز این است که قدرت انسان را بالا می برد و مقاومت انسان را تقویت می کند و به انسان قوت قلب می دهد . وقتی پشتیبانی سرچشمه قدرت ها یعنی پروردگار عالم دل گرم می شود . قدرتی صدچندان پیدا می کند . وقتی می بیند در میدان تنها نیست امید پیدا میکند و بر مشکل غلبه پیدا می کند .
وی گفت: کسانی که مایلند به اقامه نماز عمق ببخشند یکی از برنامه های مهمشان باید خطرشماری باشد ، انسان تا زمانی که از خطرات غافل است مغرور می شود تا به پول ، قدرت ، پست ، موقعیت ، دانش و تجربه خود می بالد و گاهی به زبان هم می آورد که بی نیاز به نماز است .
انتهای پیام/.
 
کد مطلب: 258868
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...