فرماندار بویراحمد
ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت‌ها برای رفع مشکل اشتغال ایثارگران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۹
فرماندار بویراحمد تصریح کرد: برای رفع مشکل اشتغال ایثارگران باید با تمام توان قدم برداریم و از تمامی ظرفیت های موجود بهره ببریم.
 
به گزارش خبرنگار ایثار از یاسوج ، نشست شورای مشورتی فرماندار در امور ایثارگران ظهر امروز در فرمانداری بویراحمد برگزار شد.
شاهرخ کناری ، فرماندار شهرستان بویراحمد در این نشست با بیان اینکه کشور ما بواسطه جانفشانی شهدا امروز مقتدرترین و مستقل‌ترین کشور منطقه و جهان است، اظهار داشت: اگر می‌خواهیم قدر این اقتدار را بدانیم باید قدردان شهدا باشیم و با تمام وجود در مقابل خانواده شهدا سر تعظیم فرود آوریم.
فرماندار بویراحمد، خانواده شهدا و ایثارگران را خط مقدم محافظت از انقلاب دانست و تصریح کرد: اگر خدای ناکرده مشکلی کشور و نظام را تهدید کند، ایثارگران نسبت به سایرین پیشقدم خواهند شد.
این مسئول، تشکیل بنیاد شهید را ناشی از وسعت دید امام راحل نسبت به آینده خواند و افزود: در همان اوایل انقلاب امام فرمان تشکیل نهادهایی از جمله کمیته امداد و بنیاد شهید را دادند و این به معنای توجه خاص آن حضرت به این مقوله بود.
کناری، تکریم خانواده شهدا را وظیفه هر اداره‌ای عنوان و تأکید کرد: امورات خانواده شهدا در هر اداره‌ای توسط نماینده ویژه بنیاد شهید در آن دستگاه بررسی شود.
شاهرخ کناری در ادامه افزود سرکشی به خانواده های جانبازان، آزادگان وشهدا را از اولویتهای کاری خود عنوان کرد وتصریح کرد: تمام تلاشمان را خواهیم کرد تا در این بازدیدها باری از دوش خانواده شهدا وایثارگران برداشته شود.
وی با بیان اینکه این شورا با رصد مشکلات جامه ایثارگران گره گشای مشکلات باشند، گفت:مسئولان باید تلاش کنند تا راه های رفع مشکلات ایثارگران و خانواده های معزز شاهد به صورت کارشناسی شده در برنامه هایشان گنجانده شود.
فرماندار بویراحمد گفت: افتخار بزرگی است که بیش از 50 درصد جانبازان استان در شهرستان بویراحمد ساماندهی وخدمات داده میشوند.
کناری تاکید کرد: باتوجه به وضعیت اشتغال در سطح کشور، جامعه شاهد و ایثارگر باید برای اشتغال به سمت کارآفرینی سوق پیدا کنند.
کناری تصریح کرد: از مجموع قریب به 72 هزار نفر ایثارگر استان، 31 هزار نفر در شهرستان بویراحمد متمرکز هستند.
 فرمانداری بویراحمد گفت: از مجموع آمار کل خانواده شهید در شهرستان بویراحمد 171 نفر پدران شهید و394 نفر مادران شهید در قید حیات هستند که باتوجه به کهولت سن نیاز به توجه ویژه دارند.
وی با بیان اینکه 48 نفر جانباز 70 درصد در بویراحمد وجود دارد افزود: جانبازان زیر 25 درصد در شهرستان بویراحمد نیز 2782 نفر برآورد شده است.
همچنین سید شهباز معصومی رئیس بنیاد بویراحمد،  با تشریح مشکلات جامعه ایثارگری ، ابراز داشت: ضعف ایثارگران در پیگیری مطالبات از یک سو و بی‌اعتنایی مدیران نسبت به درخواست‌های آنان از سوی دیگر باعث شده روز به روز مشکلات این قشر افزوده شود.
معصومی با اذعان به اینکه هنوز برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان نسبت به اشتغال فرزندان شهدا و رعایت تبصره 19 ماده 48 تفهیم نشده‌اند خواستار پیگیری این موضوع از سوی فرماندار شد.
پایان پیام
 
کد مطلب: 258953
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...