دفاع مقدس عرصه به فعلیت درآمدن جهاد و شهادت بود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۱
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی: دفاع مقدس عرصه به فعلیت درآمدن استعدادهای بالقوه و احیاکننده مفاهیم ارزشمندی همچون ایثار، جهاد و شهادت بود.
دفاع مقدس عرصه به فعلیت درآمدن جهاد و شهادت بود
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی جلسه کمیته ایثارگران ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس به ریاست سید عابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی برگزار شد.
در این جلسه که با حضور مدیران ستادی و به‌منظور برنامه‌ریزی برنامه‌های هفته دفاع مقدس برگزار شد سید عابس حسینی در سخنان خود گفت: بی‌تردید، مقدس‌ترین جهاد، جهادی است که به‌عنوان دفاع از حقوق انسانی صورت گرفته باشد. در جنگ تحمیلی، رژیم بعث عراق، جنگی ناخواسته را به کشور ما تحمیل کرد و با نادیده گرفتن استقلال سرزمین ما به ایران اسلامی تجاوز کرد. ازاین‌رو، مردم غیرتمند ایران، در دفاعی مقدس، از حق خود که دفاع از استقلال سرزمین و هویت دینی ـ ملی خود بود، دفاع کردند.
 
حسینی در ادامه افزود: از جلوه‌های معنویت در دفاع مقدس، حالت تضرع، استغاثه و راز و نیاز عارفانه رزمندگان اسلام بوده است. دفاع مقدس، فرصت نمایش خالصانه‌ترین و زیباترین مناجات و دعاها را پدید آورد. در کنار نماز و قرآن، دعا وسیله دیگری بود که یاد خدا را در دل رزمندگان زنده نگاه می‌داشت، به آنان قدرت روحی می‌بخشید و تحمل سختی‌های نبرد را برای آنان آسان‌تر می‌ساخت.
 
 
کد مطلب: 258961
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...