فعالیت‌های حسینیه‌های شهدا، خالصانه‌ترین اقدام در مسیر ترویج ارزش‌ها و فرهنگ ايثار و شهادت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۴
فریبرز نجفی مدیرکل بنیاد استان در همایش متولیان حسینیه‌های شهدای استان ضمن سخنانی فعالیت‌های حسینیه‌های شهدا را خالصانه‌ترین اقدام در مسیر ترویج ارزش‌ها و فرهنگ شهادت عنوان کرد و افزود: یکی از پایه‌های اساسی ترویج فرهنگ شهدا، خانواده‌های معظم شهیدان هستند که در این راستا می‌توانند نقش بسزایی ایفا کنند.
 
به گزارش "ایثار" واحد چهارمحال و بختیاری؛ هماییش متولیان حسینیه‌های شهدای استان با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، مسئولین استانی و خانواده‌های معظم شهدا در حسینیه‌های شهیدان ابراهیم و اکبر کاظم پور در شهرکرد و شهید حسنقلی حیدری برگزار شد.
این همایش به مناسبت دهه اول محرم و ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و باهدف همکاری، هم‌افزایی و استفاده مسئولین حسینیه‌ها از تجارب همدیگر در بالا بردن کیفیت فعالیت حسینیه‌های شهدا در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار شد، که در این راستا متولیان حسینیه‌ها و مسئولین مراکز فرهنگی در این همایش به بیان مشکلات و دیدگاه‌های خود در رابطه با فعالیت‌هایشان پرداختند.
فریبرز نجفی مدیرکل بنیاد استان در این مراسم ضمن تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین(ع) و طی سخنانی، فعالیت‌های حسینیه‌های شهدا را خالصانه‌ترین اقدام در مسیر ترویج ارزش‌ها و فرهنگ شهادت عنوان کرد و افزود: یکی از پایه‌های اساسی ترویج فرهنگ شهدا، خانواده‌های معظم شهیدان هستند که در این راستا می‌توانند نقش بسزایی ایفا کنند.
وی بابیان اینکه حسینیه‌های شهدا باید فعالیت‌های خود را در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت متمرکز کنند اظهار داشت: این حسینیه‌ها در جهت برقراری ارتباط خانواده‌های شهدا با یکدیگر و همچنین انتقال ارزش‌ها به نسل جدید تلاش‌های بسزایی دارند.
وی خاطرنشان کرد: متولیان این حسینیه‌ها والدین معظم شهدا و همسران شهدا هستند که با احداث حسینیه شهدا به نام شهید آن بیت، به انجام برنامه‌های مذهبی و فرهنگی می‌پردازند.
گفتنی است این همایش سالیانه و به میزبانی یکی از شهرستان‌ها برگزار می‌شود که امسال این همایش به میزبانی بنیاد شهرستان شهرکرد، در حسینیه‌های شهیدان کاظم پور در شهرکرد و حسینیه شهید حیدری در شهر سورشجان برگزار شد.
مداحی و عزاداری از دیگر برنامه های برگزار شده در این همایش بود.

 استان چهارمحال و بختیاری دارای 30 حسینیه شهید می‌باشد که از سال 1374 فعالیت خود را به‌عنوان پایگاه‌های مردمی، فرهنگی و یا کانون فرهنگی و دینی مانند نماز جماعت، کلاسهای قرآن و فوق برنامه همچون کلاسهای آموزشی و ورزشی برگزار می نمایند و برخی از این حسینیه ها اقدام به کارهای عام المنفعه مانند تهیه جهیزیه، کمک به افراد بی بضاعت و ... می نمایند که عمداتا فعالیتهای آنها در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن می باشد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 258972