داخلی صفحه گیلان خبر
 
نماینده ولی فقیه در استان گیلان :
مردم ما هیچگاه خون شهدا را فراموش نمی کنند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۳
آیت اله فلاحتی : مردم ما به ویژه مردم گیلان انسان های غیور، ولایتمدار، آگاه و بصیر هستند و در همه عرصه های انقلاب حضور فعالانه، چشمگیر و آگاهانه داشته و دارند.
 
نماینده ولی فقیه در گیلان گفت:دشمنان می خواهند راه شهیدان و مجاهدان و جنگجویان عرصه های نبرد حق علیه باطل را تاریک کنند تا مردم از این راه جدا شوند.
به گزارش ایثار گیلان، آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان عصر امروز در یادواره 40 شهید والامقام شهر شلمان که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در گلزار مطهر بقعه سیدعلی کیای این شهر برگزار شد، با بیان اینکه بعثت پیامبر اسلام(ص) برای مردم بیداری به وجود آورده بود، اظهار کرد: دشمنان اسلام بعد از رحلت پیامبر(ص) در طی 50 سال این بیداری را به خواب تبدیل کردند.
امام جمعه رشت، با بیان اینکه امروز آن تفکر و اندیشه که در تاریخ اسلام عده ای را بیچاره کرد از سوی قدرت های سلطه جهانی استفاده می شود، تصریح کرد: دشمنان اسلام درصدد هستند تا از همین راه مردم را از مسیری که امام راحل و شهیدان نه تنها برای جامعه اسلامی ما، بلکه برای دنیای اسلام ترسیم کردند، غافل کنند.
وی افزود : دشمنان می خواهند راه شهیدان و مجاهدان و جنگجویان عرصه های نبرد حق علیه باطل را تاریک کنند تا مردم از این راه جدا شوند لذا در بسیاری از کشورهای اسلامی موفق شده اند در دانشگاه ها و مراکز آموزشی آیات جهاد را حذف کنند. متاسفانه عده ای در درون جامعه اسلامی ما نیز چنین اندیشه ای را ترویج و تبلیغ می کنند و می گویند نمی توان مردم را با روحیه جهاد نگه داشت.
این مقام مسئول با اشاره به گذشت چهل سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: امروز اگر درخت انقلاب زنده مانده ، با همین روحیه جهاد است و هر کدام از مسئولان ما که روحیه جهادی داشته و جهادی کار کرده اند موفق بوده اند و هر کسی از این راه فاصله گرفته، توفیقی به دست نیاورده است.
وی در ادامه ملت ایران را ملتی بیدار دانست و افزود : دشمن تلاش می کند تا این بیداری را از امت های اسلامی به ویژه ملت ما بگیرد و نگذارد مردم یاد و خاطره شهدا را زنده نگه دارند، اما مردم ما به ویژه مردم گیلان انسان های غیور، ولایتمدار، آگاه و بصیر هستند و در همه عرصه های انقلاب حضور فعالانه، چشمگیر و آگاهانه داشته و دارند.
امام جمعه رشت شرافتمندترین مردم در کلام امام حسین(ع) را کسی دانست که بیدار شود؛ قبل از اینکه بیدارش کنند و یادآور شد: قبل از اینکه دیگران ما را در مسیر حرکت قرار دهند، باید خودمان در مسیر باشیم و قبل از اینکه دشمن بخواهد ما را به خواب غفلت دچار کند، او را در خانه اش زمین گیر کنیم.
آیت الله فلاحتی ، با بیان اینکه مردم ما هیچگاه خون شهدا را فراموش نمی کنند، افزود: شهدا مجاهدان راه خدا هستند که هشت سال جنگیدند و عزت به ما دادند و لذا هر کسی به خون شهدا و ارزش ها و مجاهدت ها خیانت کند، هم در پیشگاه مردم مواخذه خواهد شد و هم روز قیامت باید پاسخگوی خدا و رسول خدا باشد.
وی تاکید کرد: بر عهده مسئولان است که تلاش کنند تا مردم را در مسیر ارزش های انقلاب نگه دارند، زیرا دشمنان همه قدرت های خود را بسیج کرده اند تا این ملت را از مسیر انقلاب و امام دور سازند، اما خواب آنان باطل است و مردم ما در همه صحنه های انقلاب از همان آغازین روزها تاکنون حضور دارند.
آیت الله فلاحتی، با تصریح بر اینکه تنها نسل اول انقلاب حضور فعالانه در میادین سیاسی و اجتماعی انقلاب ندارد، گفت: نسل های بعدی انقلاب و جوانان و نوجوانان نیز در عرصه های گوناگون حضور فعالانه و شایسته دارند و مایه افتخار ما هستند.
نماینده ولی فقیه در گیلان، حضور همه جانبه مردم در مساجد، تکیه ها و عزاداری های ماه محرم را از جمله کارهایی دانست که دشمن را زبون می کند و متذکر شد: امتی که حسین(ع) را دارد، هیچ چیزی کم ندارد و مردمی که با حسین هستند، همیشه سرافراز و پیروز خواهند بود.
انتهای پیام
کد مطلب: 259031