شهدا الگوی عمل به فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر هستند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۸
امام‌جمعه اهر در آئین عطرافشانی و گل‌باران مزار مطهر شهدای اهر به مناسبت هفته احیا امربه‌معروف و نهی از منکر گفت: اگر آسیب منکر و برکت معروف در جامعه رواج پیدا کند منکر به پایین‌ترین حد خود می‌رسد.
 
به گزارش ایثار آذربایجان شرقی از اهر، آیت‌الله جواد حاجی‌زاده امام‌جمعه شهرستان اهر گفت: شهدا الگوی واقعی عمل به فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر هستند.
وی بابیان اینکه شهدا در اجرای احکام و حدود الهی گوی سبقت را از دیگران ربودند گفت: آن‌ها کسانی هستند که به‌درستی شیوه‌های امربه‌معروف و نهی از منکر را به کار گرفتند و خود نمونه بارز در اجرای همه احکام الهی بودند.
آیت‌الله حاجی‌زاده افزود: امروز سیره، منش و آرمان شهدا بهترین الگوی امربه‌معروف،بصیرت، دشمن‌شناسی و ولایتمداری و … است و ضروری است تا فرهنگ ایثار و شهادت برای جامعه، بخصوص قشر جوان تبیین شود.
امام‌جمعه اهر خاطرنشان کرد: اگر آسیب منکر و برکت معروف در جامعه رواج پیدا کند منکر به پایین‌ترین حد خود می‌رسد.
گفتنی است؛ پنجشنبه 22 شهریورماه سال 1397 مراسم عطرافشانی و گل‌باران مزار مطهر شهدای شهرستان اهر به مناسبت هفته احیا امربه‌معروف و نهی از منکر با حضور خانواده‌های شاهد و ایثارگر، مسئولین و کارکنان ادارات و اقشار مختلف مردم برگزار شد و حاضرین با قرائت فاتحه و نثار شاخه گل با آرمان‌های والای شهدا گران‌قدر تجدید میثاق کردند.
انتهای پیام/

کلمات کليدی: غبارروبی مزار شهدا، شهرستان اهر، هفته احیا امر به معروف و نهی از منکر
کد مطلب: 259034
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...