داخلی صفحه همدان خبر
 
یادواره شهدای گرانقدر بخش و شهر گیان نهاوند برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۳
به مناسبت فرارسیدن ماه محرم یادواره شهدای گرانقدر شهر گیان در مسجد جامع این شهر برگزار شد.
 
به گزارش بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان نهاوند در روز پنج شنبه 22شهریورماه یادواره شهدای گرانقدر بخش گیان در مسجد جامع این شهر با حضور رئیس و تعدادی از پرسنل بنیاد شهید و امور ایثارگران نهاوند،امام جمعه ،نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار،فرماندهان نظامی و انتظامی و مردم شهید پرور برگزارشد.این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغازگردید.
در ادامه حجت الاسلام امیدی امام جمعه شهر گیان ضمن تسلیت ایام محرم طی سخنان کوتاهی ضمن خیرمقدم به مهمانان در جلسه از  برگزارکنندگان این مراسم معنوی تجلیل کرد.
در ادامه مهندس فتاح رییس کمیته امداد امام خمینی (ره)کشور ضمن تسلیت ایام محرم با گرامیداشت یادوخاطره شهدای دفاع مقدس؛ شهدای امنیت و مدافع حرم گفت: اگر امروز در داخل مرز‌های ایران اسلامی امنیتی پایدار داریم این به برکت رهنمود‌های مقام معظم رهبری و ایثار و ازخودگذشتگی شهدا و خانواده آنان است.
وی با اشاره به جنگ تحمیلی هشت‌ساله و اینکه در این جنگ بیشتر کشورهای اسلامی و غیر اسلامی حامی صدام بودند، افزود: بااین‌حال رزمندگان ما با سلاح ایمان و معنویت و با پیروی از منویات امام راحل، در برابر زورگویی دشمنان جهان ایستادند و به پیروزی رسیدند.
فتاح تصریح کرد: یادواره شهدا مظهر تجلی قدرت شهدا و یادآور اوج آنان است و باید هر چه باشکوه‌تر برگزار شود.
رئیس کمیته امداد افزود: برگزاری چنین مراسمی زنده کردن یادوخاطره شهدای گرانقدر و احیای فرهنگ ایثارو شهادت در جامعه و نیز ارج نهادن به مقام خانواده‌های شهدای گرانقدر بوده و هراندازه در برگزاری مراسم یادواره شهدا تلاش کنیم به ترویج فرهنگ ایثاروشهادت در جامعه کمک کرده‌ایم.
وی بیان کرد: هر جامعه‌ای اگر بخواهد هدف را درست تشخیص دهد نیاز به الگویی دارد و فرهنگ شهدا تنها نسخه‌ای است که می‌تواند ما را حفظ کند.
فتاح افزود: ترویج فرهنگ والای ایثاروشهادت تأکید وزنده نگه‌داشتن یادوخاطره شهدا
 ، ضامن تداوم پیروزی انقلاب اسلامی در تمام عرصه‌هاست.
وی گفت: شهدا همواره باعث سربلندی، عزت و شرف و اتحاد ما می‌شوند.
فتاح در پایان  با اشاره به مقام شهید و شهادت افزود: شهدای ما امروز در دنیا یکی از مؤلفه‌های قدرت نظام هستند و در دنیا تنها چیزی که دشمنان نمی‌توانند برای آن برنامه داشته باشند بحث شهید و شهادت است و دشمنان همواره تلاش می‌کنند شهادت‌طلبی را از جوانان ما بگیرند درحالی‌که جوانان ما مصمم‌تر از گذشته و نمونه آن شهدای مدافع حرم می‌باشند و نظام جمهوری اسلامی ایران به برکت همین خون شهدا و مدافعین حرم در مقابل همه ابرقدرت‌ها می‌ایستد و هیچ‌کس توان ایستادن در برابر ایران را ندارد.

مراسم با مرثیه سرایی وسینه زنی  به پایان رسید.


کد مطلب: 259060