داخلی صفحه مرکزی خبر
 
سرپرست بنياد اراك:
صيانت از آثار شهدا ترويج فرهنگ ايثار و شهادت است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۳
سرپرست بنياد اراك گفت : صيانت از آثار شهدا ترويج فرهنگ ايثار و شهادت است .
 
به ‌گزارش ايثارواحد "استان مركزي"،مصطفي دادوند  صبح امروز شنبه 24 شهریور ماه 97 در بازديد از نمایشگاه آثار شهدا با موضوع دفاع‌مقدس با بیان اینکه شهدا در دوران دفاع‌مقدس معجزات و پیروزی‌های عظیمی را به نمایش گذاشتند، گفت: هر ورق از تاریخ پرافتخار دوران دفاع مقدس آکنده از دلاوری‌ها و رشادت‌های رزمندگانی است که هشت سال در مقابل دشمن مقاومت کردند و با ایثار و از خودگذشتگی همواره دشمنان نظام اسلامی را به انفعال افکنده و آنان را وادار کردند تا به درماندگی خود اعتراف نمایند.
سرپرست بنياد با اشاره به اینکه مقام شهادت خود اوج بندگی و سیر و سلوك در عالم معنویت است، افزود: جهاد در راه خدا یعنی اینکه چه بُکشیم و چه کشته شویم سعادتمند خواهیم شد. شهدا در مسیر بندگی ثابت کردند که محکم بر اعتقادات خود ایستاده‌اند و امروز ما که وارثان این خون‌ها هستیم، و بازماندگان جوانان و شهدای به خون خفته هستیم، از پای ننشینیم تا فداکاری آنان را به ثمر برسانیم.
وي تصریح کرد: اگر نتوانستیم و نبودیم آن روز که خون خود را نثار اسلام کنیم امروز ادامه دهنده راه شهدا هستیم. امروز در جنگ نرم دشمن باید به دنبال تقویت فرهنگ ایثار و مقاومت باشیم چراکه این فرهنگ ضامن بقای نظام اسلامی است.
دادوند تصريح كرد :جوانان و نوجوانان باید بدانند که آرامش امروز انقلاب اسلامی ایران نتیجه جانفشانی بزرگ شهدای گرانقدر است.
وی اظهار كرد: نسل امروز ما نیازمند ایجاد ارتباط با هویت انقلابی و دینی خود است و اگر این ارتباط ایجاد نشود ممکن است بحران هویت برای نسل جوان رخ دهد بنابراین ایثارگران ما وظیفه دارند تا هویت انقلابی و دینی این ملت را با ایجاد ارتباط، به نسل جوان انتقال دهند.
گفتني است نمايشگاه آثار شهدا با آشنايي نسل جوان با اهداف انقلاب اسلامی و سيره شهد توسط هيئت دانش آموزي انصارالمهدي به مناسبت ايام سوگواري در اتحاديه انجمن هاي دانش آموزي اراك برپا شد.
انتهاي پيام/
 
 
کد مطلب: 259132