داخلی صفحه زنجان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان:
​یادواره شهدا در زنجان برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۳
مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان از اتمام ساماندهی بیش از ۷۰ مزار شهدا در هفته دفاع مقدس سال جاری خبر داد و گفت: بیش از ۸۸ درصد از مزار شهدا ساماندهی شده‌اند
 
به گزارش واحد ایثار، علی کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت امام حسین(ع) اظهار داشت: امسال ایام شهادت امام حسین(ع) با هفته دفاع مقدس یکی شده است‌.
وی با بیان اینکه مراسم‌های هفته دفاع مقدس بخاطر تقارن با ایام محرم رنگ و بوی مذهبی خواهد داشت، گفت: در این ایام سعی خواهیم کرد شهدای محرم را به مردم معرفی کنیم.
مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان در ادامه از اعزام برخی خانواده‌های شهدا و ایثارگران به سفرهای زیارتی خبر داد و گفت: در این ایام دیدار با خانواده‌های شهدا جزو اولویت‌های ما است.
وی در ادامه با بیان اینکه دسته عزاداری زینبیه اعظم زنجان 11 محرم است، گفت: این روز که روز شهدای مفقود است با هیئت امنای زینبیه جلسات متعددی برگزار کردیم و مقرر شده است روز دسته این شهدا را به مردم معرفی کنیم.
کاظمی با بیان اینکه جایگاه ویژه‌ای را برای والدین شهدای مفقود در دسته زینبیه طراحی خواهیم کرد، گفت: پدر و مادران شهیدان مفقود رنج‌های بسیار زیادی را کشیده‌اند.
وی از برگزاری یادواره شهدای فرمانده در ایام هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: اداره‌کل حفظ آثار و سپاه مسئول برگزاری این یادواره هستند.
این مقام مسئول از هیئت‌های عزاداری و مساجد خواست تا در ایام محرم نسبت به معرفی شهدای محله خود اقدام کنند.
وی با بیان اینکه برنامه‌های همچون برگزاری یادواره شهدای محله، طرح پایش سلامت و زدن زنگ مقاومت همزمان با بازگشایی مدارس نمونه‌ای از برنامه‌های اجرایی در این ایام خواهد بود.
انتهای پیام/ ع
 
کد مطلب: 259175