داخلی صفحه زنجان خبر
 
​هشت سال دفاع مقدس تداعی کننده قیام عاشورا است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۴
فرماندار شهرستان طارم گفت: جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس با رشادت های رزمندگان در دفاع از اسلام و انقلاب تداعی کننده فرهنگ و قیام عاشورا است.
 
به گزارش واحد ایثار زنجان به نقل از ایرنا، فریدون هاشم نژاد در یادواره شهدای شهرستان طارم که در محل مجتمع فرهنگی و هنری شهر آب بر برگزار شد، ضمن اشاره به اهمیت و فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهدا ، تقارن ماه محرم با هفته دفاع مقدس را اتفاقی مقدس برشمرد و خاطرنشان کرد: این تقارن و این ایام مقدس و بزرگ فرصت مناسبی برای تبیین فرهنگ عاشورایی و همچنین فرهنگ ایثار و شهادت است.
وی نعمت امنیت را یکی از دستاوردهای بزرگ دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: بعد از 40 سال علیرغم فتنه ها و هجمه های مختلف به طرق گوناگون از سوی دشمنان انقلاب اسلامی ایران، به برکت خون شهیدان و خانواده های معظم شهدا بواسطه تحمل سختی های فراوان همچنان ایستاده ایم و در مسیر موفقیت حرکت می کنیم.
فرماندار طارم تحرکات و ایجاد فتنه توسط دشمنان قبل از انقلاب تا کنون را از برنامه های اصلی استکبار و دشمنان قسم خورده ایران اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد: با رشادت ها و ایثار رزمندگان اسلام و شهدای والامقام از غائلۀ ترکمن صحرا و جریان ضد انقلاب تا حضور تکفیری ها و داعش در کشورهای همسایه و برادر، دشمنان اسلام نتوانستند به اهداف شوم و پلید خود برسند و در نهایت تمامی نقشه های آنان نقش بر آب شد.
وی یادآور شد: نقش خانواده های شهدا که بیشترین هزینه ها را در راه دفاع از اسلام داده اند غیر قابل انکار است و باید قدردان خانواده های شهدای والامقام باشیم.
هاشم نژاد نقش مدافعین حرم در ثبات و حفظ امنیت داخلی را مهم و تاثیرگذار خواند و اظهار داشت: بخش قابل توجهی از امنیتی که در مرزهای کشور ما ایجاد شده است، مدیون دلاوری های شهدای مدافع حرم است و اگر مدافعین حرم نبودند الان باید در شهرهای مرزی و داخل کشور با عناصر تکفیری می جنگیدیم که هزینه های زیادی را متحمل می شدیم.
این مسئول مردم ایران را مردمی همیشه در صحنه عنوان کرد و گفت: هم اکنون نیز همانند دوران هشت سال دفاع مقدس روحیه جهادی دربین مردم موج می زند و لازمه پویا کردن این روحیه جهادی در بین مردم این است که دولتمردان بی منت به مردم خدمت کنند و در کنار آنان باشند.
وی صحنه عاشورا را یک تابلوی بی بدیل توصیف کرد و افزود: بعد از گذشت سالیان متمادی همچنان مردم ایران یاد سید الشهدا را زنده نگه داشته و با فرهنگ عاشورایی دفاع از اسلام و مبارزه با ظلم را از وظایف شرعی و اصلی خود می دانند.
فرماندار شهرستان طارم در پایان خاطرنشان کرد: آمریکا و همدستانش بدانند بعد از 40 سال میلیون ها نفر از مردم رزمنده ایران با کوله باری از تجربه از اتفاقات گوناگون همچنان ایستاده اند و هرگز اجازه دست درازی به دشمنان ایران اسلامی را نخواهند داد و با همدلی، اتحاد و انسجام شرایط سخت کنونی را نیز پشت سر خواهند گذاشت.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 259183