داخلی صفحه کرمانشاه خبر
 
مدیرکل بنیاد کرمانشاه: فرهنگ ایثار، برگرفته از قیام امام حسین (ع) است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۹
برنامه‌های اجرایی مدارس شاهد کرمانشاه در سال تحصیلی جدید، در ستاد شاهد استان بررسی شد.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه: فرهنگ ایثار، برگرفته از قیام امام حسین (ع) است
 
به گزارش ایثار «واحد کرمانشاه» در آستانه فرارسیدن ماه مهر و بازگشایی مدارس، نشست ستاد شاهد آموزش‌وپرورش استان کرمانشاه با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین هادی عسگری و مجید یزدان پناه مدیران کل بنیاد و آموزش‌وپرورش استان، در روز پنج‌شنبه 22 شهریورماه در سالن جلسات بنیاد کرمانشاه برگزار شد.
در این نشست که معاونین و کارشناسان هر دو سازمان نیز حضور داشتند، حجت‌الاسلام عسگری در سخنانی ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، انقلاب اسلامی را نهضتی برگرفته‌شده از قیام خونین کربلای حسینی عنوان کرده و افزود: جوانان ایران اسلامی با تأسی جستن از قیام تاریخ‌ساز امام حسین (ع) در مقابل دشمنان این نهضت الهی قد برافراشته و در این راه پرمخاطره از بذل جان و هستی خود دریغ نکردند.
حجت‌الاسلام عسگری سپس به جایگاه والای فرهنگ ایثار در جامعه اسلامی اشاره‌کرده و اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که جلوه گویای قیام عاشوراست درواقع ترویج فرهنگ مهربانی، دیگر خواهی، خیرخواهی و ازخودگذشتگی است لذا وظیفه ما در آستانه فرارسیدن چهلمین سالگرد بهار نظام مقدس اسلامی مفهوم‌سازی و ترویج این فرهنگ ارزشمند و خیرخواه است.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه افزود: امنیت و آرامشی که امروز در جامعه حاکم است مدیون کسانی هستیم که در این را ه از جان شیرین خود گذشتند و در این مسیر شهید و جانباز و آزاده شدند و حال این امنیت حاصل رنج‌ها و مشقت‌های دلاور مردان هشت سال دفاع مقدس است.
وی ادامه داد: اکنون رسالت ما در بنیاد و آموزش‌وپرورش همسان‌سازی، تجربه سازی و انتقال این فرهنگ ارزشمند به دانش آموزان و جوانان آینده‌ساز این کشور است.
حجت‌الاسلام عسگری در پایان بهره‌گیری از آثار و وصیت‌نامه‌های شهدا را به‌عنوان سند افتخارآمیز ایران اسلامی یکی از راهکارهای ترویج و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در جای‌جای ایران اسلامی به‌ویژه در مدارس و ادارات و دستگاه‌های اجرایی دانست.
در ادامه اعضای حاضر در نشست به بررسی وضعیت و برنامه‌های مختلف مدارس شاهد استان کرمانشاه پرداخت.
گفتنی است در ابتدای این نشست وصیت‌نامه شهید والامقام غلامرضا سیاه کمری از شهدای شاخص استان کرمانشاه قرائت شد.

انتهای پیام/
 
کد مطلب: 259205