داخلی صفحه کرمانشاه خبر
 
مدیرکل بنیاد کرمانشاه:
فرهنگ ایثار، برگرفته از قیام امام حسین (ع) است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۱
برنامه‌های اجرایی مدارس شاهد کرمانشاه در سال تحصیلی جدید، در ستاد شاهد استان بررسی شد.
فرهنگ ایثار، برگرفته از قیام امام حسین (ع) است
 
به گزارش ایثار «واحد کرمانشاه» در آستانه فرارسیدن ماه مهر و بازگشایی مدارس، نشست ستاد شاهد آموزش‌وپرورش استان کرمانشاه با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین هادی عسگری و مجید یزدان پناه مدیران کل بنیاد و آموزش‌وپرورش استان، در روز پنج‌شنبه 22 شهریورماه در سالن جلسات بنیاد کرمانشاه برگزار شد.
در این نشست که معاونین و کارشناسان هر دو سازمان نیز حضور داشتند، حجت‌الاسلام عسگری در سخنانی ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، انقلاب اسلامی را نهضتی برگرفته‌شده از قیام خونین کربلای حسینی عنوان کرده و افزود: جوانان ایران اسلامی با تأسی جستن از قیام تاریخ‌ساز امام حسین (ع) در مقابل دشمنان این نهضت الهی قد برافراشته و در این راه پرمخاطره از بذل جان و هستی خود دریغ نکردند.
حجت‌الاسلام عسگری سپس به جایگاه والای فرهنگ ایثار در جامعه اسلامی اشاره‌کرده و اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که جلوه گویای قیام عاشوراست درواقع ترویج فرهنگ مهربانی، دیگر خواهی، خیرخواهی و ازخودگذشتگی است لذا وظیفه ما در آستانه فرارسیدن چهلمین سالگرد بهار نظام مقدس اسلامی مفهوم‌سازی و ترویج این فرهنگ ارزشمند و خیرخواه است.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه افزود: امنیت و آرامشی که امروز در جامعه حاکم است مدیون کسانی هستیم که در این را ه از جان شیرین خود گذشتند و در این مسیر شهید و جانباز و آزاده شدند و حال این امنیت حاصل رنج‌ها و مشقت‌های دلاور مردان هشت سال دفاع مقدس است.
وی ادامه داد: اکنون رسالت ما در بنیاد و آموزش‌وپرورش همسان‌سازی، تجربه سازی و انتقال این فرهنگ ارزشمند به دانش آموزان و جوانان آینده‌ساز این کشور است.
حجت‌الاسلام عسگری در پایان بهره‌گیری از آثار و وصیت‌نامه‌های شهدا را به‌عنوان سند افتخارآمیز ایران اسلامی یکی از راهکارهای ترویج و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در جای‌جای ایران اسلامی به‌ویژه در مدارس و ادارات و دستگاه‌های اجرایی دانست.
در ادامه اعضای حاضر در نشست به بررسی وضعیت و برنامه‌های مختلف مدارس شاهد استان کرمانشاه پرداخت.
گفتنی است در ابتدای این نشست وصیت‌نامه شهید والامقام غلامرضا سیاه کمری از شهدای شاخص استان کرمانشاه قرائت شد.


انتهای پیام/
 
کد مطلب: 259206