داخلی صفحه قزوین خبر
 
مدیرکل بنیاد استان قزوین:
پیکر مطهر شهید صیادی در الوند تشییع می‌شود
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۷
همزمان با ایام سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین(ع)، پیکر مطهر شهید جمشید صیادی در شهر الوند تشییع می‌شود.
 
غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در گفتگو با خبرنگار ایثار واحد قزوین، با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین(ع)، گفت: همزمان با این ایام، پیکر پاک و مطهر شهید جمشید صیادی که پس از 33 سال توسط کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح تفحص و شناسایی شده در شهر الوند تشییع خواهد شد.
وی با اشاره به زمان برگزاری مراسم تشییع، افزود: مردم شهیدپرور استان قزوین پیکر پاک این شهید دوران دفاع مقدس را از ساعت 10 صبح دوشنبه 26 شهریور ماه سالجاری از ابتدای خیابان ده متری امام خمینی(س) شهر الوند به سمت گلزار مطهر این شهر تشییع و در کنار دیگر شهدا به خاک خواهند سپرد.
حقایق‌پور با بیان اینکه شهید صیادی از شهدای ارتش بود، گفت: همچنین مراسم وداع با این شهید بعد از نماز مغرب و عشای روز یکشنبه 25 شهریور ماه 1397 در کوی سازمانی تیپ 116 پیاده مکانیزه سرلشکر شهید صفوی قزوین برگزار می‌شود.
این مسوول افزود: مراسم هفتمین روز تدفین نیز از ساعت 14 تا 16 روز دوشنبه دوم مهر ماه سالجاری در مسجد حضرت رسول اکرم(ص) واقع در بلوار سهروردی شهر الوند برگزار خواهد شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در پایان با دعوت از مردم جهت حضور با شکوه در مراسم این شهید، از آنان خواست تا با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان، ادامه دهنده‌ی راه شهدا باشند.
گفتنی است: شهید جمشید صیادی، سال ۱۳۴۴، در روستای گلجه از توابع شهر ابهر به دنیا آمد و تا پایان دوره ابتدایی درس خواند.
این شهید بزرگوار به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت، بیستم بهمن ۱۳۶۴، عملیات والفجر 8 در شلمچه به شهادت رسید و اثری از پیکرش به دست نیامده بود تا اینکه بعد از گذشت 33 سال، پیکر مطهرش توسط گروه‌های عملیاتی کمیته‌ی جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح تفحص و شناسایی شد.
کد مطلب: 259209
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...