داخلی صفحه زنجان خبر
 
​معاون فرهنگی و امور آموزشی بنیاد شهید استان زنجان:
فعالیت 48 حسینیه شهید در استان زنجان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۹
معاون فرهنگی و امور آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان از فعالیت 48 حسینیه شهید در سطح استان خبر داد.
 
به گزارش واحد ایثار استان زنجان، علی بیات ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گفت: حسینیه های شهید اغلب توسط والدین شهدا به ویژه مادران و همسران آنها در محلات مختلف استان مدیریت می‎شوند.
وی با اشاره به برنامه های حسینیه های شهید تصریح کرد: این حسینیه ها در طول سال و به ویژه در مناسبت‎ها، برنامه‎های مختلف از جمله برنامه‎های آموزشی، برپایی مجالس جشن و عزاداری، برگزاری یادواره ها و فعالیت های عام المنفعه دارند.
معاون فرهنگی و امور آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان، برگزاری مراسم دعای پر فیض توسل، ندبه و زیارت عاشورا بصورت هفتگی، برگزاری محافل قرآنی، کمک به نیازمندان به ویژه در امور ازدواج را از جمله مهمترین برنامه های حسینیه های شهید استان زنجان عنوان کرد.
وی با بیان اینکه حسینیه های شهید به عنوان مرکز فرهنگی در منزل شهدا دایر شده است، اضافه کرد: می توان از این طریق رشادت و سبک زندگی شهدا و ایثارگران استان را برای عموم مردم بازگو کرده و یاد و خاطره این عزیزان را زنده نگه داشت.
بیات تصریح کرد: در ایام محرم و صفر نیز این حسینیه‎ها همانند طول سال علاوه بر برنامه های جاری برنامه عزاداری نیز دارند.
این مسئول همچنین یادآور شد: این حسینیه ها زیر نظر بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت می کنند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 259226