نسل جوان نیازمند آشنایی با فرهنگ ایثار و شهادت است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۵
امام‌جمعه شهرستان اهر: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و رساندن پیام مکتب امام حسین(ع) به جوانان باعث خنثی شدن توطئه‌های دشمنان و عدم تأثیرگذاری تبلیغات سوء آن‌ها می‌شود.
 
به گزارش ایثار آذربایجان شرقی از اهر، آیت‌الله جواد حاجی‌زاده امام‌جمعه شهرستان اهر در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از وظایف اصلی مسئولان و دستگاه‌های اجرائی است.
وی بابیان اینکه نسل جوان نیازمند آشنایی با فرهنگ ایثار و شهادت است افزود: اگر این فرهنگ ارزشی و عاشورایی مورد توجه قرار نگیرد جوانان در بحبوحه تبلیغات سوء دشمنان گمراه شده و ارزش‌های انقلابی و اسلامی کم‌رنگ می‌شود.
امام‌جمعه اهر ادامه داد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و رساندن پیام مکتب امام حسین(ع) به جوانان باعث خنثی شدن توطئه‌های دشمنان می‌شود.
آیت‌الله حاجی‌زاده یادآور شد: باید همگی قدردان خانواده‌های شهدا باشیم چون عزت و اقتدار امروزی کشورمان مرهون جان‌فشانی‌ها و از خودگذشتگی های شهدا و ایثارگران است.

برگزاری یادواره‌های شهدا امری مهم در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است
زاهد محمودی فرماندار اهر در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت این شهرستان گفت: برگزاری اردوهای بازدید از مناطق عملیاتی در قالب کاروان راهیان نور، برای آشنایی نسل جوان با ارزش‌های دوران دفاع مقدس ضروری است.
وی افزود: برگزاری یادواره‌های شهدا امری مهم در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده و به حول و قوه خداوند متعال و همکاری مسئولین شهرستان یادواره 1200 شهید منطقه ارسباران برای هفتمین سال پیاپی در شهرستان اهر برگزار خواهد شد.
محمودی تأکید کرد: رسیدگی به مسائل و مشکلات خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر از دغدغه‌های دولت و نظام بوده و  دیدار و دلجوئی از آنان وظیفه کلیه مسئولین و دستگاه‌های اجرائی است.
گفتنی است؛ شنبه 24 شهریورماه سال 1397 دومین جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر در سال 97  با حضور امام‌جمعه، فرماندار و مسئولین دستگاه‌های اجرائی این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری اهر برگزار شد.
انتهای پیام/
کلمات کليدی: جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، شهرستان اهر، سال 1397
کد مطلب: 259231