داخلی صفحه قزوین خبر
 
مدیرکل بنیاد قزوین:
سبک زندگی شهدا برگرفته از فرهنگ عاشورایی‌ بود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۶
سبک زندگی و باورهای شهدا برگرفته از فرهنگ عاشورایی‌ بود.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در جلسه شورای معاونان بنیاد استان ضمن تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین(ع) گفت: امام حسین(ع) با حرکت به سرزمین کربلا خواست که دین از دست رفته و سنت فراموش شده جدش پیامبر اکرم(ص) را زنده کند و همچنین بدعت‌ها و فساد حاکمان ظالم را آشکار سازد.
حقایق‌پور افزود: احیای امربه معروف و نهی‌ازمنکر، حمایت از حق و مبارزه با باطل، اجرای عدالت، تشکیل حکومت اسلامی و اقامه‌ی فریضه دینی نماز در جامعه از دیگر اهداف قیام عاشورای امام حسین(ع) و یارانش بود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: ابا عبدالله الحسین(ع) و یارانش با ریختن خون مبارک خود به همگان درس شهادت‌طلبی، ایثار و از خودگذشتگی در راه احیای ارزش‌های اسلامی آموختند.
این مسوول افزود: شهدای ما نیز با تاسی از سیره‌ و روحیه‌ی شهادت‌طلبی امام حسین(ع) در میدان‌های نبرد حق علیه باطل حضور یافتند تا ارزش‌های دین خدا را احیا و دشمنان اسلام را نابود کنند.
وی گفت: سبک زندگی شهدا براساس سیره‌ی اهل‌بیت(ع)، قرآن کریم و فرهنگ عاشورایی بود و با توکل به خدا و ایمانی که داشتند توانستند در جنگ تحمیلی با کمترین امکانات در برابر دشمنان مجهز به پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی بایستند و آنها را شکست دهند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: دشمنان به رمز پیروزی مردم ایران در برابر دشمنان که همان فرهنگ عاشورایی است پی برده و همواره با متوسل شدن به شیوه‌های مختلف تلاش دارند تا مردم را از این فرهنگ دور کنند.
حقایق‌پور افزود: امروز آحاد جامعه اگر بیشتر با سبک زندگی و باورهای شهدا که همان برگرفته از فرهنگ عاشورایی‌ست، آشنا شوند همواره در برابر دشمنان اسلام پیروز و سربلند خواهند بود.
گفتنی است: در این جلسه بر انجام دیدار از خانواده‌های شهدا توسط کارکنان و روسای بنیاد شهرستان‌ها در راستای برگزاری کنگره ملی بزرگداشت 3 هزار شهید استان قزوین تاکید شد.
همچنین در جلسه فوق با توجه به اینکه 6 ماه اول سال جاری به پایان می‌رسد، جمع‌بندی عملکرد واحدهای تخصصی بنیاد توسط کارکنان مورد تاکید قرار گرفت.
کد مطلب: 259234