داخلی صفحه زنجان خبر
 
یادی از شهدای استان زنجان در عملیات محرم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۳
۴۸ تن از شهدای استان زنجان در عملیات محرم سال ۶۱ به شهادت رسیدند.
 
به گزارش واحد ایثار زنجان به مناسبت ایام محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر یادی می کنیم از عملیات و شهدای عزیز زنجانی که در این عملیات به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.
هزاران سال از حیات انسان می‌گذرد و در این پهنه تاریخ که صحنه گذر از باطل به سوی حق است چه ظلم‌ها که نرفته است و چه خون‌های مطهری که بر زمین نریخته است، پروردگارا؛ تو در جواب فرشتگان فرمودی: (انی اعلم ما لا تعلمون)؛ من چیزی می‌دانم که شما نمی‌دانید.
پروردگارا؛ چگونه تو را شکر گوییم که ما را در این عصر که پهنه این آیت ربانی است به گذرگاه زمان کشانده‌ای، شور و اشتیاق بچه‌ها قابل توصیف نیست. آنان با آنچنان شوق و شوری به صحنه‌های مقدم نبرد می‌شتافتند که تو گویی نه ظاهر، که باطن را می‌بینند. اگر نه که صورت جنگ زیبا نیست، آنها به حق خوش دارند و چهره‌های شادشان حکایت از عمق آگاهی‌شان دارد.
باری؛ اکنون وعده خداوند تحقق یافته است و قومی را مبعوث ساخته که محبوب او هستند و او نیز محبوب آن‌ها است و چه چیزی خوش‌تر از ملامتی که در راه محبوب کشند. آماده شو برادر، جراحت کربلا هنوز هم تازه است و تا آن خون‌خواه مقتول کربلا نیاید، این جراحت التیام نمی‌پذیرد و بسیجی عاشق کربلا است و کربلا را تو مپنداری که شهری است در میان شهرها و نامی است در میان نام‌ها نه، کربلا حرم حق است و هیچ‌کس را جز یاران امام حسین (ع) راهی به سوی حقیقت نیست.
رزمندگان استان زنجان در سال ۶۱ در عملیات محرم شرکت کردند. این عملیات با رمز «یا زینب (س)» و با هدف آزادسازی جبال حمرین در جنوب دهلران آغاز شد. در این عملیات تعداد کشته‌ها و زخمی‌های دشمن بیش از هفت‌هزار نفر و تعداد اسراء نیز ۳۴۰۰ نفر بود. اسامی ۴۸ تن از شهدای والامقام استان زنجان که همگی در عملیات محرم شهد شیرین شهادت را نوشیدند به شرح زیر است:
شهیدان سید اسماعیل احمدی، جبار اشرفی، مصطفی انصاری، بخش‌علی باقری، حسن‌رضا باقری، روح‌الله بهلولی، جلیل بیگدلی، حسن جعفری، گل‌آقا جلیلی، اصغر حسنی، فریدون حیدری، میکائیل حیدری، محمد خالقی، محمدرضا خوشنام، محبت‌علی دویرانی، فرخ رستمی، سجاد رضایی، فضل‌الله رفیعی، رسول ستاری، جوادعلی سلامی، نعمت‌الله شجاعی، محمد شکوری، سید حسین صادقی، سید صفی‌الدین صفوی، سید‌مصطفی صفوی، سید نصرت‌الله صفوی، رضا طهماسبی، علی‌اکبر عباسی، فرج‌الله عبدی، سیف‌الله علیزاده، مرتضی غفاری، حسین فاتحی‌نژاد، یونس کارگرزاده، بخش‌علی محمدی، فیض‌علی محمدی، صیادالله مرادی، رضا مطلبی، محمدمهدی مقدسی‌ریسه، سید امیرحسین موسوی، نبی‌الله مهرابی، معرفت‌الله نجفلو، اصغر نجفی، نظام‌علی نعمتی، حبیب‌الله نورمحمدی، رجبعلی نوری، پرویز یوسفی، رفعت‌الله علیمردانی‌پرچینی، قدرت‌الله شکوری.
روحشان شاد و راهشان پر رهرو باد
انتهای پیام/
کد مطلب: 259261