یادواره 58 شهید منطقه اوچ تپه شهرستان میانه برگزار شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۷
نماینده ولی فقیه در زنجان در یادواره 58 شهدای شهرستان میانه گفت: غیور مردان ایران اسلامی بنا بر تأکید قرآن و درس کربلا، با تمام قدرت از خاک وطن دفاع کردند تا ما و آیندگان، در امنیت و آرامش زندگی کنیم.
 
به گزارش ایثار آذربایجان‌شرقی از میانه، نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه زنجان در یادواره 58 شهید این شهرستان با اشاره به نزدیک بودن هفته دفاع مقدس گفت: جنگ، ویرانی، نابسامانی اقتصادی، تلفات انسانی، متلاشی شدن کانون خانواده‌ها را در پی دارد و ذاتاً دارای عوارض بسیار است و این سؤال در ذهن جوانان امروزی که جنگ را ندیده اند پیش می‌آید که چرا باوجود این‌همه عوارض، جنگ به وقوع پیوست.
آیت اله خاتمی نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه زنجان در مراسم یادواره شهدای منطقه اوچ تپه بخش مرکزی شهرستان میانه،  تصریح کرد: در مقابل حمله دشمنان یا باید با ضعف و اقرار به ذلت، به صدام و اجنبی‌ها خوش‌آمد می‌گفتیم و یا می‌جنگیدیم و از عزت و شرف و میهن دفاع می کردیم.
وی افزود: غیور مردان ایران اسلامی بنا بر تأکید قرآن و درس کربلا، با تمام قدرت از خاک وطن دفاع کردند تا ما و آیندگان، در امنیت و آرامش زندگی کنیم.
وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی متعلق به هیچ گروه و صنف خاصی نیست و همه ملت ایران صاحب این انقلاب‌اند، گفت: جنگ با همه ویرانی‌هایی که به دنبال داشت، به ایران هویت و عظمت بخشید و امام در این جنگ به مردم "ما می‌توانیم" را آموخت.
محمدرضا مشایخی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: تمامی برنامه‌هایی که در امنیت عمومی داخل کشور برگزار می‌شود به برکت خون شهداست، گفت: همواره باید به زنده نگه‌داشتن یاد شهدا پرداخت و برپایی چنین یادواره‌هایی، نیاز و تلنگری برای خودمان است.
محمدرضا مشایخی در مراسم یادواره شهدای منطقه اوچ تپه بخش مرکزی میانه با اشاره به دهه محرم و عزاداری‌های حسینی، گفت: شهدا راه امام حسین (ع) را پیمودند. خون شهدای انقلاب اسلامی، در امتداد خون پاک شهدای کربلا بوده است.
یادآوری می‌شود، یادواره شهدای منطقه اوچ تپه شرقی و غربی با حضور خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر، نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه زنجان، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و بسیاری از مسئولین لشکری و کشوری روز پنجشنبه 22 شهریور 1397، روستای پورسخلو برگزار شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 259271