مراسم تشییع 11 شهید دفاع مقدس و مدافع حرم در مشهد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۷
مشهد- همزمان با ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع) پیکر مطهر نه شهید دفاع مقدس و دو مدافع حرم با حضور عاشقان حسینی در مشهد تشییع می شود.
مراسم تشییع 11 شهید دفاع مقدس و مدافع حرم در مشهد
 
کد خبر : 341506 || تاریخ: 24 شهریور 1397
به گزارش صبح توس؛ همزمان با هفتمین روز ماه محرم و درآستانه شهادت سرور و سالار شهیدان مراسم تشییع نه شهید گمنام دوران دفاع مقدس با حضور عزاداران حسینی در مشهد مقدس برگزار می شود.
پیکر مطهر شهیدان گمنام راس ساعت 17 روز دوشنبه 26 شهریور ماه جاری از مقابل مسجد بناها واقع در خیابان خسروی بین شهید دیالمه 3 و 5 تشییع می شود.
مراسم وداع با شهدای گمنام ، تحت عنوان «شبی با شهدا» با حضور مردم شهیدپرور و مسئولان برگزار خواهد شد.
  پیکر نه شهید گمنام پس از طواف در بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) یک شهید به پادگان تیپ 177 ارتش تربت حیدریه، یک شهید پارک سفید سنگ فریمان، دو شهید در مجموعه فرهنگی امام رضا(ع) واقع در چهاراره نخریسی و پدافند هوایی ارتش مشهد مقدس تدفین می شود و محل دقیق تدفین پیکر چهار شهید گمنام دیگر از این رسانه به زودی اعلام می شود.
پیکرهای مطهر ۱۳۵ شهید در تفحص‌های اخیر کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیرو‌های مسلح در مناطق عملیاتی شلمچه، مجنون، کربلای ۵، والفجر ۸، والفجر یک، سومار کشف شده‌اند که صبح امروز  ، ۲۲ شهریورماه از درب دانشگاه تهران تا معراج شهدا در یک مراسم با شکوه تشییع شدند.
گفتنی است پیکرهای شهدای تازه شناسایی شده متعلق به آذربایجان شرقی، اصفهان، خراسان رضوی، خوزستان، فارس، کرمان، کرمانشاه و مازندران است.
جزئیات بیشتر
شهید 18 ساله در عملیات رمضان منطقه شرق بصره به شهادت رسیده است و در مرکز فرهنگی امام رضا(ع) در شهر مشهد استان خراسان رضوی تشییع و تدفین خواهد شد.
شهید 15 ساله در عملیات ایذایی والفجر 8 در منطقه عملیاتی بوارین به شهادت رسیده است و در پدافند هوایی مشهد در استان خراسان رضوی تشییع و تدفین خواهد شد.
شهید 28 ساله در تک دشمن سال 67 در منطقه عملیاتی زبیدات به شهادت رسیده است و در پدافند هوایی شهر مشهد در استان خراسان رضوی تشییع و تدفین خواهد شد.
شهید 18 ساله در عملیات ایذایی والفجر8 در منطقه عملیاتی بوارین به شهادت رسیده است و در شهرستان  رباط سنگ در استان خراسان رضوی تشییع و تدفین خواهد شد.
شهید 17 ساله در عملیات رمضان منطقه شرق بصره به شهادت رسیده است و در شهرستان رباط سنگ در استان خراسان رضوی تشییع و تدفین خواهد شد.
شهید 23 ساله در تک دشمن سال 67 در منطقه عملیاتی زبیدات به شهادت رسیده است و در پادگان آجا در شهرستان تربت حیدریه استان خراسان رضوی تشییع و تدفین خواهد شد.
شهید 28 ساله در تک دشمن سال 67 در منطقه عملیاتی زبیدات به شهادت رسیده است و در شهرستان  گلمکان در استان خراسان رضوی تشییع و تدفین خواهد شد.

بازگشت پیکر مطهر دو شهید مفقودالاثر فاطمیون
پیکر پاک و مطهر شهید مدافع حرم، مجتبی واعظی، نخستین شهید مفقودالاثر فاطمیون پس از حدود پنج سال شناسایی شد.
همچنین پیکر پاک شهید سید نصرالله حسینی، نیز که اوایل سال ۱۳۹۴ در سوریه به شهادت رسیده بود مورد تفحص قرار گرفت.
مراسم تشییع شهید «مجتبی واعظی» و «سید نصرالله حسینی» در کنار پیکر ۹ شهید گمنام دفاع مقدس در روز دوشنبه ۲۶ شهریور ساعت ۱۷ از خیابان خسروی، مسجد بناها به سمت حرم مطهر رضوی تشییع می‌شود.
شب گذشته نیز جمعی از مسؤولان با حضور در منزل شهید مجتبی واعظی خبر بازگشت پیکر شهیدشان را ابلاغ کردند. 
انتهای پیام/
 


کد مطلب: 259279