استقبال از پیکرهای مطهر 10 شهید دفاع مقدس و ۲ شهید مدافع حرم در مشهد
رهروان مکتب حسینی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۲

کد خبر: 19916 || تاریخ: 25 شهریور 1397
روزنامه خراسان : میرزاده / فرزندان و رهروان راه حسین (ع) با الهام از همان ایثارگری ها و رشادت ها، راه او را ادامه دادند و هر کجا که ظلمی بود، شجاعانه در مقابل آن ایستادند. رفتند و از جان گذشتند تا نام شهید و راه شهادت، تا ابد زنده بماند.
مشهد مقدس نیز امسال و در طلیعه ماه محرم، باردیگر عطر و بوی شهادت به خود گرفت. همزمان با دهه اول محرم و در آستانه فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، پیکرهای مطهر شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، وارد مشهد شد. به گزارش «خراسان رضوی» پیکرهای مطهر 10 شهید دفاع مقدس و 2 شهید مدافع حرم، ظهر دیروز وارد فرودگاه شهیدهاشمی نژاد مشهد شد و مسئولان ارشد استانی به مقام شامخ شهدا، ادای احترام کردند. در مراسم استقبال از شهیدان که با حضور مردم، استاندار، فرماندار، مدیران استانی، فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از خانواده های شهدا انجام شد، پیکر مطهر 9 شهید گمنام دفاع مقدس به همراه پیکر مطهر شهید «علی اصغر اکبری» ازشهدای جنگ تحمیلی، بر دوش مردم و مسئولان قرار گرفت.علاوه بر پیکر مطهر شهدای گمنام، پیکر مطهرشهیدان مدافع حرم «مجتبی واعظی» و «سید نصرا... حسینی» نیز با حضور خانواده گرانقدر این شهیدان، واردمشهد شد تا همزمان با تشییع پیکر شهدای گمنام، در خاک وطن آرام بگیرد. شایان ذکر است که پیکر مطهرشهید اکبری، به استان خراسان شمالی منتقل خواهد شد.


استاندار: میزبان شاگردان ممتاز مکتب نهضت عاشورا هستیم
استاندار خراسان رضوی در حاشیه مراسم استقبال از پیکر مطهر شهدا گفت: امروز ما میزبان شاگردان ممتاز مکتب نهضت عاشورا هستیم. «علیرضا رشیدیان» افزود: شهیدان، فرزندان غیور این مردم و این مملکت هستند که در دفاع از ارزش های دینی، جان باارزش خود را فدای سربلندی و عزت و کرامت این ملت کردند. وی تصریح کرد: این توفیق را داریم که در دهه اول ماه محرم، میزبان پیکر مطهر شهدا در جوار امام مهربانی ها باشیم و به فضل الهی و همزمان با تشییع پیکر مطهر شهدا در سراسر کشور در روز 26 شهریورماه، پیکر مطهر این شهدا نیز درمشهد مقدس تشییع می شود. استاندار در ادامه با دعوت از همه مردم برای شرکت در مراسم تشییع پیکر شهداگفت: مردم بزرگوار و قدردان ما که همیشه از این فرزندان قهرمان خود با شکوه استقبال کرده اند، با حضور گسترده خود، وفاداری و قدرشناسی خود را نسبت به این شهدای بزرگوار به نمایش خواهند گذاشت.

عصر دوشنبه پیکر مطهر شهدا در مشهد تشییع می شود
پیکر مطهر این شهدای گرانقدر، عصر دوشنبه بر دوش مردم ولایتمدار و عاشورایی مشهد تشییع می شود. مراسم تشییع پیکر مطهر شهدا، ساعت 17 روز دوشنبه 26 شهریورماه از «مسجد بناها» واقع در خیابان خسروی (شهید دیالمه) به سمت باب الجواد (ع) حرم مطهر رضوی برگزار می شود.
 انتهای پیام /
 


کد مطلب: 259293