داخلی صفحه قزوین خبر
 
با هدف ارتقای انگیزه‌ی تحصیلی؛
دانش‌آموزان ممتاز برتر شاهد و ایثارگر استان قزوین تجلیل شدند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۳
با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین، دانش‌آموزان ممتاز برتر شاهد و ایثارگر استان در همه‌ی مقاطع تحصیلی تجلیل شدند.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در مراسم تجلیل از دانش‌آموزان ممتاز برتر شاهد و ایثارگر گفت: کشف استعدادها و تقویت بنیه‌ی علمی جامعه هدف یکی از مهمترین برنامه‌های بنیاد است.  
وی افزود: مسوولان آموزش بنیاد با بررسی وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر تلاش دارند تا ضمن رفع مشکلات این قشر معظم جامعه، بنیه‌ی علمی آنها را برای کسب موفقیت تقویت کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با بیان اینکه تشویق، ارتقای انگیزه و شناسایی استعدادهای دانش‌آموزان در دستور کار بنیاد است، گفت: تحقق این مهم موجب پیشرفت تحصیلی و موفقیت آنها در عرصه‌ی علم و دانش می‌شود.
این مسوول افزود: دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر با خوب درس خواندن می‌توانند در رشته‌های مورد علاقه خود در دانشگاه‌های دولتی قبول شوند.
حقایق‌پور گفت: سال گذشته 23 نفر از دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر استان قزوین در رشته پزشکی قبول شدند که مطلب فوق بیانگر موفقیت این قشر معظم جامعه در کسب علم و دانش است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: باید دانش‌آموزان را تشویق کرد تا آنها با کسب رتبه‌های بالای کنکور در رشته‌هایی متناسب با بازار کار قبول شوند تا در آینده با مشکل اشتغال مواجه نباشند.
در این مراسم، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از دانش‌آموزان ممتاز برتر تجلیل کرد.
گفتنی است: 523 دانش‌آموز شاهد و ایثارگر در استان قزوین مشغول به تحصیل می‌باشند که از این آمار 297 نفر ممتاز در سال تحصیلی 96-97 شناخته شدند.
از آمار یاد شده 29 نفر به عنوان دانش‌آموزان ممتاز برتر در همه‌ی مقاطع تحصیلی براساس معیارهایی از جمله معدل بالا انتخاب شدند.
کد مطلب: 259294