آیت ا... علم الهدی در دیدار خانواده شهیدان «منزلساز» و «فقیهی»:
شهدای امر به معروف ادامه دهندگان راه شهدای کربلا هستند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۵

کد خبر: 19916 || تاریخ: 25 شهریور 1397
روزنامه خراسان : همزمان با دهه اول ماه محرم و هفته امر به معروف و نهی از منکر، امام جمعه مشهد شامگاه جمعه با حضور در منزل دو شهید آمر به معروف و ناهی از منکر، با خانواده این شهیدان دیدار کرد. به گزارشAlamolhoda.com، آیت‌ا... علم‌الهدی در دیدار با خانواده شهید منزلسازکرمانی، با تأکید بر عزیز بودن همه شهدا، اظهار کرد: شهدا در راه انقلاب، نظام و دفاع از حیثیت انقلاب در برابر دشمن شهید شدند ولی شهید شما دقیقا شهید فریضه الهی است که خصوصیت مهم این شهید به شمار می‌رود. وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر امر واجبی بر همه مسلمانان است اما افراد کوتاهی می‌کنند، عزیز شما تا مرز شهادت برای این فریضه قدم برداشت و شهادت این شهید یک امتیاز و خصوصیت ویژه است.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، شهدای امر به معروف و نهی از منکر را مدافع حکم الهی و شهید انجام وظیفه دینی دانست و تاکید کرد: شهادت این شهید در زمینه شهادت شهدای کربلاست. وی ادامه داد: عشقی که مردم در ایام محرم به امام حسین(ع) و ارادتی که به شهدای کربلا دارند، شامل شهید شما هم می‌شود چون در راستای  فلسفه و هدف سیدالشهدا شهید شده است. آیت‌ا... علم‌الهدی شهادت را سرمایه خوشبختی خانواده دانست و متذکر شد: بین صدها و هزاران خانواده، این خوشبختی نصیب شما شد، ممکن بود بدن این شهید را در تصادف از بین آهن‌پاره بیرون بکشند و شما ضمن این که او را از دست دادید، هیچ چیز برایتان باقی نماند. وی با اشاره به سختی داغ بی‌پدری، اظهار کرد: این مسئله مشکلات ایجاد کرده، اما افتخاری که برای شهادت در خط اجرای امر به معروف و نهی از منکر است، جبران کننده دردها و رنج‌های شماست. عضو مجلس خبرگان رهبری، فرزند شهید غلامعلی منزل‌ساز کرمانی را به رهروی پدر بودن، تشویق کرد و ادامه داد: شما خانواده شهید را به عنوان خانواده نهی از منکر می‌شناسند و ان‌شاءا... دختران و پسران این عنوان را در مسیر زندگی خودشان حفظ کنند. همچنین آیت‌ا... علم‌الهدی در دیدار با خانواده شهید فرخ‌رضا فقیهی‌فر، شهادت قبل از تأهل را بار سبک‌تری برای خانواده دانست و اظهار کرد: ان‌شاءا... با عنایت خداوند، این داغ جبران می‌شود؛ این شهید سرمایه اسلام بوده که از دست رفته است.
وی تأکید کرد: باید مردم بدانند عزیزانی که به شهادت می‌رسند فقط در انجام واجب شهید نشدند، نیروهای عزیز اسلام بودند، عزیزی شهید نشده که خانواده داغدار باشند، این ضایعه برای اسلام است که نیروهای اسلام به شهادت رسیدند.
به گزارش ایثار، این دیدار با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، مدیر کل صدا و سیما، مدیر کل اوقاف و نمایندگانی از آستان قدس رضوی، سپاه و رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران منطقه سه مشهد برگزار شد.  شایان ذکر است شهیدان «غلامعلی منزلساز کرمانی» و «فرخ رضا فقیهی فر» در هشتم آذر ۱۳۳۶ و ۱۵ آبان ۱۳۵۷ چشم به جهان گشودند و به ترتیب در ۱۵ آذر ۱۳۸۶ و ۲۲ آبان ۱۳۸۰ حین انجام وظیفه الهی امر به معروف و نهی از منکر به دست اراذل و اوباش به مقام رفیع شهادت نایل آمدند.
 انتهای پیام /
 


کد مطلب: 259295