داخلی صفحه خوزستان خبر
 
مدیرکل بنیاد خوزستان:
امر به معروف و نهی از منکر از اهداف متعالی قیام عاشوراست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۷
جلسه ی شورای اقامه نماز و احیاء امر بمعروف و نهی از منکر بنیادشهید و امور ایثارگران خوزستان برگزار گردید.
امر به معروف و نهی از منکر از اهداف متعالی قیام عاشوراست
 
جلسه ی شورای اقامه نماز و احیاء امر بمعروف و نهی از منکر بنیادشهید و امور ایثارگران خوزستان برگزار گردید.
در این نشست كه روز شنبه 24 شهریور 1396 با حضور آقای فرجیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان و رییس شورای اقامه نماز و احیاء امر بمعروف و نهی از منکر بنیاد برگزار شد، ابتدا مدیر كل بنیاد ضمن قدردانی از حاضرین به برنامه های بنیاد در زمینه ی نماز در سال جاری اشاره نمود و  با ذکر اهمیت این فریضه ی الهی و ویژگی های ممتاز نماز ، از اعضاء درخواست تلاش برای ارتقاء و گسترش عملکرد ستاد را نمود.
رییس شورای اقامه نماز و احیاء امر بمعروف و نهی از منکر بنیادشهید و امور ایثارگران خوزستان همچنین بر حضور فعال در جلسات ، اهمیت آموزش ، اجراء فرایض به گونه ای تأثیرگذار ، برخورد منطقی و تذکر لسانی با نمادهای فساد و بد حجابی تأکید کرد  و گفت:
امر به معروف و نهی از منکر از اهداف متعالی قیام عاشورا و رسالت والای حضرت سیدالشهدا(علیه السلام)، یکی از موضوعات مهم مذهبی، فرهنگی و ارزشی است که در وصایا و سفارشات شهدا و دین مبین اسلام جایگاهی بس والا و قابل تأمل دارد.
مهندس فرجیان در ادامه با اشاره به ظرفیت ها و قابلیت های استان ، فعال شدن کارگروه های حوزه های مختلف را خواستار شد و گفت: تشكيل منظم جلسات شوراي امر به معروف و نهي از منكر، آموزش امر به معروف و نهي از منكر، نشست هاي اعتقادي و معنوي براي كارمندان، برگزاري مسابقه و ... در جهت ارتقاء هرچه بیشتر جایگاه امر به معروف و نهی از منکر نقش مؤثری دارد.
فرجیان تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر تکلیفی دینی و وظیفه ای همگانی است و اجرای برنامه های فرهنگی با محور امر به معروف و نهی ازمنکر و نماز، برگزاری منسجم جلسات هم اندیشی، شناسایی و معرفی فعالان امر به معروف ، برگزاری کارگاههای آموزشی نصب تابلوهای تبلیغاتی در این زمینه تأثیر ویژه ای دارد.
مدیر کل بنیاد خوزستان همچنین با اشاره به آیات و احادیث و ذکر اولویت نماز و ملاقات با خدا ، از اعضاء به جهت اهتمام در تحقق اهداف و برنامه های شورا قدردانی کرد.
در این جلسه سایر اعضاء نیز به ذکر دیدگاهها و نظرات خود پرداختند.
 
کد مطلب: 259296