هنوز قصه هم‌سنگران تازه است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۳
پیکرهای ١١ شهید گمنام و مدافع حرم به مشهد رسید و مراسم تشییع فردا ساعت ١٧ از مقابل مسجد بناها آغاز می شود

 کد خبر : 2644 || تاریخ : 25 شهریور 1397
روزنامه شهرآرا: فضای عاشورایی مشهدالرضا با ورود پیکرهای مطهر ١١ شهید گمنام دوران دفاع مقدس و مدافع حرم، رنگ و بویی خاص به خود گرفت. عصر روز گذشته و در آستانه فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، مشهدالرضا میزبان پیکرهای شهدایی شد که سال‌هاست روح مطهرشان آسمانی شده است و نام و نشانی از آن‌ها نیست. هم‌زمان با پنجمین روز ماه محرم، خانواده‌های معظم شهدا، مسئولان و اقشار مختلف مردم در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد به استقبال پیکرهای مطهر ١١ شهید گمنام دوران دفاع مقدس و مدافع حرم رفتند و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آن‌ها، رشادت شهدای گلگون‌کفن را در دفاع از کیان و تمامیت ارضی ایران اسلامی ارج نهادند.از مجموع پیکرهای مطهری که روز گذشته وارد مشهد شد، ٩ پیکر مربوط به شهدای گمنام دوران دفاع مقدس و ٢ پیکر هم مربوط به شهیدان مجتبی واعظی و سیدنصرا... حسینی، از شهدای تازه تفحص‌شده تیپ فاطمیون مدافع حرم است. استاندار خراسان رضوی در حاشیه مراسم استقبال از پیکرهای مطهر شهدای گمنام دوران دفاع مقدس و مدافع حرم، در جمع خبرنگاران از شهدا به عنوان شاگردان ممتاز نهضت عاشورا یاد کرد و گفت: شهیدان به عنوان فرزندان غیور ملت ایران، برای دفاع از ارزش‌های ملی و دینی، جان ارزشمند خود را فدا کردند.علیرضا رشیدیان میزبانی از پیکر شهیدان هم‌زمان با دهه اول محرم و در کنار امام مهربانی‌ها را توفیقی برای مردم استان دانست و افزود: قطعا، مردم بزرگوار و همیشه‌در‌صحنه با حضور گسترده خود در مراسم تشییع پیکرهای مطهر این ١١ شهید، قدرشناسی خود از فرزندان این مرز و بوم و پایبندی‌شان به ارزش‌‌های انقلاب اسلامی را به نمایش خواهند گذاشت.
مراسم تشییع پیکرهای مطهر این ١١ شهید ساعت ١٧ فردا، دوشنبه، ٢۶ شهریور، از مقابل مسجد بناها واقع در خیابان خسروی، بین شهید دیالمه ٣ و ۵، به سمت حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود. پیکرها پس از طواف در بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) برای تدفین به محل‌های تعیین‌شده منتقل خواهند شد. پیکر مطهر یکی از شهدای گمنام دوران دفاع مقدس در پادگان تیپ ۱۷۷ ارتش تربت حیدریه، یکی دیگر از شهدا در پارک سفیدسنگ فریمان و ٢ شهید هم در مجموعه فرهنگی امام رضا(ع) واقع در چهاراره نخریسی و پدافند هوایی ارتش مشهد به خاک سپرده خواهند شد.
همچنین مراسم وداع با شهدای گمنام دوران دفاع مقدس و مدافع حرم دوشنبه شب همزمان حرم‌مطهررضوی با نماز مغرب و عشا در رواق امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.
انتهای پیام /
 


کد مطلب: 259298